REKLAMA

Lech Wałęsa i Platforma Obywatelska coraz bliżej. PO rusza w Polskę

 • Autor: GP
 • 25 października 2016 12:01
Lech Wałęsa i Platforma Obywatelska coraz bliżej. PO rusza w Polskę Prezydent Lech Wałęsa był gościem specjalnym PO na konwencji programowej w Gdańsku, 1 października. (fot.:twitter.com/Platforma_org)

• W Gdańsku Lech Wałęsa i Grzegorz Schetyna zapowiedzieli zacieśnienie współpracy między PO i byłym prezydentem.
• - Dam z siebie wszystko - mówił były lider Solidarności.
• PO zaczyna konsultacje programu w całym kraju.
• Zapytany o rok po wyborach lider PO skwitował, że ostatnie miesiące to "stracony rok" dla Polski.

Lech Wałęsa zdecydował się wesprzeć PO. Polityk we wtorek (25 października) wraz z liderem partii, Grzegorzem Schetyną zorganizował spotkanie dla mediów w Gdańsku. Wałęsa mówił w Trójmieście:

- Mój układ z Komitetem Obrony Demokracji (KOD) dobiega końca - mówił były prezydent. W ramach współpracy z opozycyjnym ruchem Wałęsa spotykał się z obywatelami. Podkreślił, że jeszcze tylko 6 razy będzie się spotykał z Polakami w tej formule.

- Prawdopodobnie (spotkania w ramach KOD - red.) będą przedłużone, ale ja lubię dużo pracować, więc włączam się teraz we współpracę z Platformą Obywatelską. Dam z siebie wszystko, aby dobre elementy razem wykorzystać, a złe razem odrzucić - zapowiedział prezydent i lider Solidarności z lat 80. XX wieku.

Następnie zabrał głos Grzegorz Schetyna:

- Rozpoczynamy trwałą współpracę z prezydentem Wałęsą - mówił. - Będziemy wspólnie angażować się, pomagać panu prezydentowi, korzystając z naszych możliwości samorządowych, lokalnych.

Podobizna Lecha Wałęsy z okresu strajków Solidarności z lat 80. XX wieku, źródło: Paul Downey/flickr.com/CC BY 2.0

Platforma jest partią ogólnopolską, która przez osiem lat rządów zbudowała w kraju bardzo mocne struktury lokalne. Wiele osób upatruje w tych strukturach siły partii w czasie opozycji wobec PiS.

- Żeby wygrać następne wybory, musimy pracować razem, musimy wykorzystać wielki autorytet prezydenta Wałęsy - mówił dalej Schetyna. - Będziemy to robić wspólnie wspierając dobre pomysły pana prezydenta, słuchając jego uwag, ocen, komentarzy. Skorzystamy z jego wielkiego potencjału.

Schetyna przypomniał, że w tym tygodniu politycy PO zaczynają szeroko zakrojoną akcję spotkań z obywatelami. Elementem kluczowym dla tej politycznej inicjatywy będzie konsultacja z Polakami programu wyborczego, który PO pokazała także w Gdańsku. Konwencja programowa PO odbyła się 1 października w tym mieście.

Rok Sejmu VIII kadencji

Wobec 365 dni, które minęły od wyborów parlamentarnych w 2015 roku, zapytano Grzegorza Schetynę o ocenę działań rządu przez ostatnie 12 miesięcy. Polityk był bardzo złego zdania o tym, co miało miejsce w kraju pod rządami PiS.

Czytaj: Nowoczesna podsumowała rok działania po wyborach parlamentarnych

- To stracony rok, stracony dla Polski - zaczynał wypowiedź polityk. - To rząd, który prowadzi politykę nienawiści. Nienawiści wobec niezależności, nienawiści wobec autorytetów, prezydent Wałęsa jest tego przykładem, ale także wobec Trybunał Konstytucyjny, niezależność sądowa, trójpodział władzy, samorządy, wreszcie wolność kobiet. To wszystko jest dzisiaj na celowniku państwa PiS.

Rząd Beaty Szydło zaprzysiężono 16 listopada 2015 roku, a mandat do tego dali Polacy w wyborach 25 października 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • WANDA 2016-11-13 20:53:48
  BOLEK TY ZAWSZE BYŁEŚ z PO!??? A OD KIEDY SYNEK JEST EUROPOSŁEM Z RAMIENIA OSZUSTÓW z PO-NOWOŚMIESZNĄ!???
 • Paweł 2016-10-26 15:10:50
  Ja proponuje aby "TW BOLEK" przestał już bełkotać !!! Przyznaj się że donosiłeś na kolegów!!! Tego rządu nie OBALISZ jak RZĄD OLSZEWSKIEGO w 1992 r. za to że chcieli dekomunizacji!!! Bolek obalił rząd Olszewskiego i zaczął czyścić swoje teczki,czyścił wszystko co mu wpadło w ręce przekonany że czyścił ORGINAŁY!!! A teraz mówi że Kiszczak zbierał "MAKULATURĘ" wiekiem całkowicie GŁUPIEJE!!! "BOLEK"jesteś kupą gówna i twoje rady są gówno warte i ŚMIERDZĄ jak TY !!!!!!!!!!!
 • Staś 2016-10-26 15:02:05
  LUDZI - mieliście i macie GDZIEŚ!!! Teraz próbujecie mącić ludziom by móc wrócić do KORYTA-NA TO ZGODY NIE MA!!!!! DOŚĆ OSZUST i ROZKRADANIA POLSKI i AFER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA