REKLAMA

Lech Wałęsa i Platforma Obywatelska coraz bliżej. PO rusza w Polskę

 • Autor: GP
 • 25 października 2016 12:01
Lech Wałęsa i Platforma Obywatelska coraz bliżej. PO rusza w Polskę Prezydent Lech Wałęsa był gościem specjalnym PO na konwencji programowej w Gdańsku, 1 października. (fot.:twitter.com/Platforma_org)

• W Gdańsku Lech Wałęsa i Grzegorz Schetyna zapowiedzieli zacieśnienie współpracy między PO i byłym prezydentem.
• - Dam z siebie wszystko - mówił były lider Solidarności.
• PO zaczyna konsultacje programu w całym kraju.
• Zapytany o rok po wyborach lider PO skwitował, że ostatnie miesiące to "stracony rok" dla Polski.

Lech Wałęsa zdecydował się wesprzeć PO. Polityk we wtorek (25 października) wraz z liderem partii, Grzegorzem Schetyną zorganizował spotkanie dla mediów w Gdańsku. Wałęsa mówił w Trójmieście:

- Mój układ z Komitetem Obrony Demokracji (KOD) dobiega końca - mówił były prezydent. W ramach współpracy z opozycyjnym ruchem Wałęsa spotykał się z obywatelami. Podkreślił, że jeszcze tylko 6 razy będzie się spotykał z Polakami w tej formule.

- Prawdopodobnie (spotkania w ramach KOD - red.) będą przedłużone, ale ja lubię dużo pracować, więc włączam się teraz we współpracę z Platformą Obywatelską. Dam z siebie wszystko, aby dobre elementy razem wykorzystać, a złe razem odrzucić - zapowiedział prezydent i lider Solidarności z lat 80. XX wieku.

Następnie zabrał głos Grzegorz Schetyna:

- Rozpoczynamy trwałą współpracę z prezydentem Wałęsą - mówił. - Będziemy wspólnie angażować się, pomagać panu prezydentowi, korzystając z naszych możliwości samorządowych, lokalnych.

Podobizna Lecha Wałęsy z okresu strajków Solidarności z lat 80. XX wieku, źródło: Paul Downey/flickr.com/CC BY 2.0

Platforma jest partią ogólnopolską, która przez osiem lat rządów zbudowała w kraju bardzo mocne struktury lokalne. Wiele osób upatruje w tych strukturach siły partii w czasie opozycji wobec PiS.

- Żeby wygrać następne wybory, musimy pracować razem, musimy wykorzystać wielki autorytet prezydenta Wałęsy - mówił dalej Schetyna. - Będziemy to robić wspólnie wspierając dobre pomysły pana prezydenta, słuchając jego uwag, ocen, komentarzy. Skorzystamy z jego wielkiego potencjału.

Schetyna przypomniał, że w tym tygodniu politycy PO zaczynają szeroko zakrojoną akcję spotkań z obywatelami. Elementem kluczowym dla tej politycznej inicjatywy będzie konsultacja z Polakami programu wyborczego, który PO pokazała także w Gdańsku. Konwencja programowa PO odbyła się 1 października w tym mieście.

Rok Sejmu VIII kadencji

Wobec 365 dni, które minęły od wyborów parlamentarnych w 2015 roku, zapytano Grzegorza Schetynę o ocenę działań rządu przez ostatnie 12 miesięcy. Polityk był bardzo złego zdania o tym, co miało miejsce w kraju pod rządami PiS.

Czytaj: Nowoczesna podsumowała rok działania po wyborach parlamentarnych

- To stracony rok, stracony dla Polski - zaczynał wypowiedź polityk. - To rząd, który prowadzi politykę nienawiści. Nienawiści wobec niezależności, nienawiści wobec autorytetów, prezydent Wałęsa jest tego przykładem, ale także wobec Trybunał Konstytucyjny, niezależność sądowa, trójpodział władzy, samorządy, wreszcie wolność kobiet. To wszystko jest dzisiaj na celowniku państwa PiS.

Rząd Beaty Szydło zaprzysiężono 16 listopada 2015 roku, a mandat do tego dali Polacy w wyborach 25 października 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (3 komentarzy)

 • WANDA 2016-11-13 20:53:48
  BOLEK TY ZAWSZE BYŁEŚ z PO!??? A OD KIEDY SYNEK JEST EUROPOSŁEM Z RAMIENIA OSZUSTÓW z PO-NOWOŚMIESZNĄ!???
 • Paweł 2016-10-26 15:10:50
  Ja proponuje aby "TW BOLEK" przestał już bełkotać !!! Przyznaj się że donosiłeś na kolegów!!! Tego rządu nie OBALISZ jak RZĄD OLSZEWSKIEGO w 1992 r. za to że chcieli dekomunizacji!!! Bolek obalił rząd Olszewskiego i zaczął czyścić swoje teczki,czyścił wszystko co mu wpadło w ręce przekonany że czyścił ORGINAŁY!!! A teraz mówi że Kiszczak zbierał "MAKULATURĘ" wiekiem całkowicie GŁUPIEJE!!! "BOLEK"jesteś kupą gówna i twoje rady są gówno warte i ŚMIERDZĄ jak TY !!!!!!!!!!!
 • Staś 2016-10-26 15:02:05
  LUDZI - mieliście i macie GDZIEŚ!!! Teraz próbujecie mącić ludziom by móc wrócić do KORYTA-NA TO ZGODY NIE MA!!!!! DOŚĆ OSZUST i ROZKRADANIA POLSKI i AFER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA