REKLAMA

Lekarze apelują do ministra i rządu: Trzeba ograniczyć zatrudnianie na kontraktach

  • www.pulshr.pl
  • Autor: Pulshr.pl
  • 19 sierpnia 2016 14:23
Lekarze apelują do ministra i rządu: Trzeba ograniczyć zatrudnianie na kontraktach Lekarze zarabiają za mało, dlatego muszą dorabiać na dyżurach - uważa Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL (fot.: Alex Proimos/flickr.com/CC BY-NC 2.0)

• Lekarze zarabiają za mało, dlatego muszą dorabiać na dyżurach - uważa Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL.
• Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy domaga się od rządu i ministra zdrowia ukrócenia praktyk pracodawców, którzy dzięki zatrudnianiu na kontraktach omijają przepisy o czasie pracy lekarzy.

Na łamach "Rzeczpospolitej" Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL, wskazuje, że lekarze są przeciążeni pracą, bo w Polsce mamy z jednej strony za mało absolwentów medycyny, z drugiej wielką emigrację lekarzy z powodu złych warunków pracy i płacy.

Dodaje, że lekarze zarabiają za mało za podstawowy czas pracy, dlatego muszą dorabiać na dyżurach.

- Bez ich pracy, często ponad siły, wiele szpitali można by zamknąć - mówi "Rzeczpospolitej".

OZZL domaga się administracyjnego ograniczenia pracy na kontraktach.

Czytaj cały tekst TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA