REKLAMA

Lekarze boją się kar finansowych. Apelują do premier Beaty Szydło

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynekzdrowia.pl/JS
  • 28 kwietnia 2016 10:38
Lekarze boją się kar finansowych. Apelują do premier Beaty Szydło Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia (fot. PTWP)

Apel w sprawie "represyjnych działań wymierzonych w lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej" do premier Beaty Szydło wysłało Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia, jedna z największych organizacji zrzeszających lekarzy w kraju.

Bożena Janicka, szefowa Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, prosi premier o "interwencję i podjęcie stosownych działań, które zapewnią ład społeczny", gdyż Rzecznik Praw Pacjenta nakłada "horrendalne kary finansowe w sytuacjach co najmniej wątpliwego naruszania praw pacjenta".

Dr Janicka podaje przykład "represyjnych działań wymierzonych w lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej". To przypadek przychodni z wielkopolskiego Wągrowca.

W ubiegłym roku za nieudostępnienie pacjentom dokumentacji medycznej rzecznik ukarał placówkę maksymalną karą, jaką może nałożyć za zbiorowe naruszenia praw pacjenta. Lecznica musi zapłacić 50 tys. zł grzywny. Janicka zauważa z niepokojem, że "to może sprzyjać nakładaniu kolejnych kar”.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA