REKLAMA

Lekarze chcą sprawiedliwego wynagradzania pracowników medycznych. Piszą do premier

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynekzdrowia.pl
  • 07 czerwca 2016 11:29
Lekarze chcą sprawiedliwego wynagradzania pracowników medycznych. Piszą do premier Jak pisze OZZL w piśmie adresowanym do premier Beaty Szydło, w Polsce nie ma cen rynkowych na świadczenia medyczne i nie ma rynkowych wynagrodzeń (fot.fotolia)

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy prosi premier Beatę Szydło o zaangażowanie w utworzenie "sprawiedliwego systemu wynagradzania pracowników medycznych".

Jak pisze OZZL w piśmie adresowanym do premier Beaty Szydło, w Polsce nie ma cen rynkowych na świadczenia medyczne i nie ma rynkowych wynagrodzeń. "Nie ma też normalnych, równoprawnych negocjacji między państwem a reprezentacją pracowników".

Zobacz też: Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej pyta jak rząd daje 500 zł na dzieci, a nie ma dla pielęgniarek?

Według OZZL państwo narzuca dowolne niskie ceny (poza nielicznymi wyjątkami) za refundowane świadczenia zdrowotne i zmusza szpitale do zbilansowania się, a niskie pensje pracowników ochrony zdrowia mają być buforem łagodzącym niedobór publicznych środków przeznaczonych na lecznictwo.

- Każdy realny sprzeciw pracowników wobec tej niesprawiedliwości np. w postaci strajku, traktowany jest przez rządzących jako porzucenie chorych. To szantaż moralny, stosowany przez państwo, który jest podstawą utrzymania niesprawiedliwego systemu - uważa OZZL.

OZZL apeluje do premier o osobiste zaangażowanie się w rozwiązane problemu, jakim jest brak - w ocenie związkowców - sprawiedliwego systemu wynagradzania pracowników medycznych.

Czytaj całość tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA