REKLAMA

Lewandowski odmówił Ministerstwu Rozwoju, teraz krytykuje go Jan Tomaszewski

 • Autor: GP
 • 07 marca 2017 14:49
Lewandowski odmówił Ministerstwu Rozwoju, teraz krytykuje go Jan Tomaszewski Robert Lewandowski w stroju reprezentacji Polski, kadr pochodzi z meczu z Węgrami w 2011 roku. (fot.:Roger Gorączniak/wikimedia.org/CC BY 3.0)

• Robert Lewandowski nie pojawi się jako ambasador Polski na targach w Hanowerze, o co miało go prosić Ministerstwo Rozwoju.
• Piłkarz w czasie targów ma mecz w Pucharze Niemiec, czym usprawiedliwił odmowę.
• Tłumaczenia sportowej gwiazdy nie przekonują byłego bramkarza reprezentacji i byłego posła Jana Tomaszewskiego.

Polityka ma wpływ na życie sportowe naszego kraju. Tak bowiem niektórzy odbierają decyzję Roberta Lewandowskiego, piłkarskiej gwiazdy znad Wisły, o odmowie reprezentowania w Hanowerze polskiego Ministerstwa Rozwoju.

O tym, że Lewandowski zdecydował się odmówić resortowi Mateusza Morawieckiego poinformował w poniedziałek wieczorem (7 marca) serwis "Sportowe Fakty". Lewandowskiego chciano zaprosić, by w ramach Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Technologii Przemysłowych w Hanowerze, promował Polskę. Targi odbywają się w dniach 24 do 28 kwietnia 2017 r.

Otoczenie polskiego piłkarza miało oddalić tę propozycję, bo w trakcie trwania targów, dokładniej 25 kwietnia, będzie związany obowiązkami sportowymi. Drużyna Bayernu Monachium gra w ramach Pucharu Niemiec.

Takiego tłumaczenie niespecjalnie się spodziewał Jan Tomaszewski, były reprezentant Polski i poseł na Sejm VII kadencji.

- Nawet jeśli uczestnictwo w Targach Hanowerskich kolidowałoby z jego treningami, na jego miejscu wykroiłbym godzinkę i w Hanowerze się pojawił. A właściwie w tym konkretnym przypadku zapewne nie chodzi nawet o to, żeby Robert musiał się w Hanowerze pojawić osobiście. Być może chodziło tylko o plakat, możliwość wykorzystania wizerunku - oceniał dla Wirtualnej Polski Tomaszewski. - Ale nawet, gdyby miał się tam pojawić, na pewno nic by mu się nie stało - konkludował.

Ani Robert Lewandowski, ani Ministerstwo Rozwoju nie skomentowały sprawy.

Sylwetka

Rober Lewandowski jest kapitanem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Jest jednym z najdroższych piłkarzy w polskiej historii tej dyscypliny. Urodzony w 1988 roku Lewandowski zaczynał karierę sportową w klubie Partyzant Leszno, szybko znalazł się w Varsovii Warszawa, gdzie grał w roku 1997. Potem kariera zaprowadziła go do Znicza Pruszków, Lecha Poznań i w końcu za granicę.

W Niemczech zaczął grać w Borussi Dortmund. Od 2014 roku strzela bramki dla Bayernu Monachium.

Mając 21 lat, 1 czerwca 2008 roku zadebiutował w reprezentacji Polski. W tym też roku zdobył pierwszego gola w biało-czerwonej koszulce. Obecnie jest kapitanem reprezentacji. Talent i charakter zdobyły mu wielką popularność zarówno w kraju, jak i za granicą.

Targi w Hanowerze (Hannover Messe), na które miał być zaproszony przez Ministerstwo Rozwoju piłkarz, są określane jako największa przemysłowa wystawa na świecie. Odbywa się od 1947 roku. Szacuje się, że w ramach targów prezentuje się co roku około 6 500 wystawców, a odwiedza niemieckie spotkanie przemysłowe około 250 000 gości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Kopnięty rząd 2017-03-08 11:55:29
  Dobrze zrobił że odmówił. Żaden zdrowo myślący rodak nie powinien firmować swoim nazwiskiem i autorytetem rodzącej się dyktatury w stylu PRL.
 • viktor 2017-03-08 11:35:29
  pomoc , chyba dla pisu , na podwyżki la Misiewicza i nowe limuzyny dla Antka .Polska nie zginie bez tej pomocy . Prędzej zginie pod rządami nieudaczników i straci miliardy
 • Joanna 2017-03-07 18:12:54
  A może by tak Jan Tomaszewski, jako "wzięty" piłkarz i b. reprezentant Polski zaszczycił Messe w Hanoverze. Po co ten cyniczny komentarz, stawiający w złym świetle naszego obecnego piłkarskiego orła. Jakie to poniżające obywatelu J. Tomaszewski. Wstyd.
 • EuPi 2017-03-07 17:18:47
  I bardzo dobrze zrobił! Nie popiera sobiepaństwa i dziadowskich rządów PiSu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA