REKLAMA

Lider Nowoczesnej w czarnych barwach widzi przyszłość i poparcie dla PiS

 • Autor: GP
 • 27 listopada 2015 10:05
Lider Nowoczesnej w czarnych barwach widzi przyszłość i poparcie dla PiS Petru: Kwestią jest, że PiS nie zdoła pogodzić radykałów w swoich szeregach z ludźmi myślącymi rozsądnie (fot. twitter.com)

Lider Nowoczesnej, poseł Ryszard Petru był gościem porannego programu w radiu Zet. W wywiadzie mówił o poparciu dla PiS, które w jego ocenie spadnie. Poruszył kwestię Trybunału Konstytucyjnego, którego działanie sparaliżowała debata w parlamencie.

Polityk stwierdził, że działania PiS wobec TK są bardzo niebezpieczne i formacja rządząca już osłabiła to ciało konstytucyjne. Polityk ma nadzieję, że jeśli nie wcześniej, to za cztery lata PiS zostanie rozliczone z tych decyzji.

- Zapytałem w sejmie, jakie projekty ustaw PiS chce forsować w parlamencie, że Trybunał stoi im na drodze? – mówił w rozgłośni Petru.

Nowoczesna zagrożeniem dla PiS

Petru wierzy, że Nowoczesna jest niebezpiecznym przeciwnikiem dla konserwatywnej politycznie partii Kaczyńskiego.

Lider Nowoczesnej widzi poważny problem w elektoracie Prawa i Sprawiedliwości, który na razie jest zunifikowany, ale z czasem ulegnie wewnętrznemu napięciu.

- Za dwa lata wojsko PiS-u się rozpadnie – argumentował Petru. – Kwestią jest, że nie zdołają pogodzić radykałów w swoich szeregach z ludźmi myślącymi rozsądnie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • doc miodek 2015-11-27 13:16:11
  Petru wieży...? czyli stoi na wysokiej wieży i patrzy to tu to tam? Panie Redaktorze - ortografia! Petru wierzy... prosze zapamietac
 • Jean 2015-11-27 11:01:31
  Nowoczesna, nie będzie żadnym zagrożeniem dla PiS. To zwykli pogrobowcy UW oscylujący wokół 10%. Tylko wchłonięcie PO i jednak pewna pauperyzacja dałaby im jakieś szanse nawiązać rywalizację
 • wyborca 2015-11-27 10:20:44
  Kto go tak nakręca? Prypomina mi pośrednika kredytowego, który co chwila sie pojawia i proponuje katy kredytowe, chwilówki, ubezpieczenia emerytalne pomimo wielokrotnego odrzucania tych dziadowskich propozycji. To tak metoda dręczenia potencjalnego klienta raz bez posrednika kredytowego raz przez komornika.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA