REKLAMA

Lider śląskich autonomistów w Sejmie. Dziś debata o języku śląskim

  • Autor: MIW
  • 15 stycznia 2016 12:11
Lider śląskich autonomistów w Sejmie. Dziś debata o języku śląskim Swoje stanowisko w Sejmie przedstawił m.in. lider Ruchu Autonomii Śląska. (Fot.): www.youtube.pl

• Rozpoczęło się pierwsze czytanie ustawy, która zakłada nadanie śląskiego statusu języka śląskiego.
• Pod obywatelskim projektem ustawy podpisało się 140 tysięcy osób.
• Prace nad nowelizacją ustawy zapoczątkowane zostały jeszcze w czasie poprzedniej kadencji sejmu.

Trwa debata nad projektem ustawy o uznaniu śląskiej mniejszości etnicznej i śląskiego języka jako regionalnego. Został on zgłoszony jeszcze w trakcie poprzedniej kadencji Sejmu jako projekt obywatelski (podpisało się pod nim 140 tysięcy osób). Podczas dzisiejszej debaty stanowisko w tej sprawie przedstawił Jerzy Gorzelik, lider Ruchu Autonomii Śląska.

Jak podkreślała w rozmowie z parlamentarny.pl posłanka Danuta Pietraszewska, przewodnicząca Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych dziś w sejmie odbędzie się jedynie pierwsze czytanie projektu ustawy.

- Przedstawiane są głosy w tej sprawie, głosowanie natomiast odbędzie się podczas następnego posiedzenia Sejmu – wyjaśnia Pietraszewska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA