REKLAMA

Lider SLD nie powie "złego słowa" o partii Razem

  • Autor: GP
  • 18 stycznia 2018 08:59
Lider SLD nie powie "złego słowa" o partii Razem Włodzimierz Czarzasty, mimo długoletniego zaangażowania w politykę i życie społeczne nie był posłem lub senatorem do parlamentu RP. (fot.SLD/sld.org.pl)

Lewica musi ze sobą rozmawiać, mówi lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej i przyznaje, że zna... zaledwie trzy nazwiska członków partii Razem.

W tle debaty politycznej w Sejmie toczą się też pozaparlamentarne rozmowy i spory. Pewną odsłoną takiego dialogu była medialna wypowiedź Włodzimierza Czarzastego, która padła w radiu TOK FM w środę (17 stycznia). Polityk kierujący Sojuszem od 2016 roku, od porażki wyborczej, odniósł się do nowego konkurenta na lewicy, czyli do Partii Razem.

- Zarówno w SLD jak i w partii Razem są plusy i minusy - stwierdził w połowie tygodnia Czarzasty. - Jeżeli byłaby szansa na współpracę, to trzeba zacząć po części od samokrytyki, po części od krytyki innych i trzeba wyłożyć karty na stół - dodawał sugerując Razem, by usiąść do dialogu.

Przewodniczący SLD zapewniał, że przez ostatnie dwa lata ze strony SLD nie padło żadne złe zdanie o partii Razem i tak pozostanie - Nie chcę konkurować z partią Razem (...) Ja nic złego o tej partii nie powiem. Ale ja po prostu znam trzy nazwiska z partii Razem. I nie mówię tego cynicznie. Cały problem lewicy polega na tym, że ze sobą nie rozmawia. Kłaniam się Krytyce Politycznej, która próbuje te rozmowy animować - podsumował Czarzasty nawiązując do zaangażowanego politycznie wydawnictwa.

Partia Razem tymczasem w środę zorganizowała konferencję prasową, w czasie której zaprezentowała nowe propozycje dla kobiet w Polsce.

Sześć rozwiązań, które "ułatwią życie Polek" w programie Razem to:

- złagodzenie ustawy antyaborcyjnej,

- edukacja seksualna,

- bezpłatna antykoncepcja,

- poszerzenie refundowanych badań prenatalnych,

- bezpłatne in vitro dla wszystkich i wysoki standard opieki okołoporodowej.

Formacja dotknęła zwłaszcza tematyki aborcyjnej, bo w połowie stycznia był to żywy temat po głosowaniach w Sejmie. Aktywiści Razem pisali w sieci po konferencji:

- To rozwiązania, które wprowadzimy jedną z pierwszych zgłoszonych przez nas ustaw, w nowej kadencji Sejmu. To kompleksowe prawo, dzięki któremu życie każdej Polki, bez względu na zasobność portfela, będzie prostsze.

Temat aborcji i liberalizacji obostrzeń prawnych związanych z tym zabiegiem jest tematem zbliżającym Razem i SLD, bo obie partie są zdeklarowanymi siłami politycznymi popierającymi środowiska kobiece walczące o liberalizację obowiązującego od 1993 r. tzw. kompromisu aborcyjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA