REKLAMA

Liroy zapewnia, że projekt o medycznej marihuanie trafi szybko pod obrady sejmu

  • Autor: GP
  • 08 stycznia 2016 10:16
Liroy zapewnia, że projekt o medycznej marihuanie trafi szybko pod obrady sejmu Medyczna marihuana wraca na salę obrad (fot. twitter.com)

Polityk formacji Kukiz'15 w porannej rozmowie na antenie RMF FM mówił o medycznej marihuanie. Polityk zapewnia, że większość parlamentarna dla tego projektu jest budowana i kwestią tygodni jest wpłynięcie projektu ustawy do laski marszałkowskiej.

- Tutaj parę osób się pewnie zdziwi - mówił o konstruowaniu koalicji dla medycznej marihuany Liroy  - ale udało mi się przekonać już praktycznie wszystkie ugrupowania. Myślę, że do końca miesiąca będziemy słyszeli w mediach dokładnie o tym projekcie ustawy.

Polityk mówił też o stanowisku w tym temacie większości rządzącej Prawa i Sprawiedliwości. W ocenie Liroya problematyka zastosowania medycznej marihuany przestała być już kwestią światopoglądową, a stała się czysto medyczną.

- To priorytet w tej chwili dla naszych rodziców, dziadków, dla wszystkich dookoła, dla ludzi, którzy chorują - argumentował polityk formacji Kuki'15. - To już nie jest kwestia światopoglądu. W tej chwili każdy Polak zrozumiał, że medyczna marihuana jest priorytetem, jeżeli chcemy się leczyć.

Polityk zapowiada, że projekt ustawy lub nowelizacji ustawy o lekach zostanie przygotowany i poddany pod procedurę legislacyjną w najbliższych tygodniach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Katolik 2016-01-09 22:10:16
    Dałby Bóg w końcu prawo do krzaka dla każdego Polaka...
  • King 2016-01-09 00:52:55
    On już ma receptę na marychę. Od razu widać że musi się leczyć. Chyba musi pogadać z Kuchcińskim i Terleckim na temat szybkiej ścieżki legislacyjnej. Jako byłych hippisów ich to też interesuje.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA