REKLAMA

Łódzcy radni SLD zbierają podpisy pod wnioskiem o referendum ws. aborcji

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 05 kwietnia 2016 13:22
Łódzcy radni SLD zbierają podpisy pod wnioskiem o referendum ws. aborcji Sojusz Lewicy Demokratycznej rozpoczął taką akcję w całej Polsce (fot. Pixabay.com)

Radni SLD rozpoczęli podpisy pod wnioskiem o referendum ws. zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej w Polsce.

- Sojusz Lewicy Demokratycznej rozpoczął taką akcję w całej Polsce. Przyłączyła się do niej Liga Kobiet Polskich oraz Forum Równych Praw i Szans Kobiet Województwa Łódzkiego. Uważamy, że wszyscy obywatele powinni w tej sprawie się wypowiedzieć. Dlaczego panowie w czarnych sukmanach mają decydować o życiu osobistym kobiet? – mówiła wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Niewiadomska-Cudak.

Czytaj też: Lewica chce referendum ws. aborcji. Zaczyna zbiórkę podpisów

- Ich również obowiązuje art. 47 naszej konstytucji, który mówi, że każdy ma prawo decydować o swoim życiu osobistym. Czy po wprowadzeniu zaostrzenia tej ustawy, Polska stanie się drugim Salwadorem, gdzie ochrona życia kojarzy się ze szpitalnym łóżkiem i kajdankami? – dodała wiceprzewodnicząca.

Czytaj więcej na portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA