REKLAMA

Lubnauer apeluje, by min. Szyszko potępił atak na operatora w Puszczy Białowieskiej

  • Autor: PAP/GP
  • 31 lipca 2017 11:30
Lubnauer apeluje, by min. Szyszko potępił atak na operatora w Puszczy Białowieskiej Minister Szyszko, w przeciwieństwie do opozycji, jest zwolennikiem wycinki w Puszczy Białowieskiej. Uważa, że jest ona uzasadniona stanem drzew i obecnością kornika w tym prastarym lesie. (fot.:twitter.com)

Szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zaapelowała do ministra środowiska Jana Szyszki, aby potępił atak na operatora Polsat News, który realizował materiał w Puszczy Białowieskiej. Jej zdaniem, rząd musi zdecydowanie zareagować, aby pokazać, że nie ma akceptacji dla przemocy.

• Atak na ekipę telewizyjną miał miejsce w weekend.

• Lubnauer powiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie, że pobicie operatora telewizji Polsat budzi oburzenie wszystkich. Stąd tez oczekiwanie opozycyjnej polityk na reakcję ministra.

• - Czekam na jego słowa, w których wyraźnie odetnie się od działania, jakim jest przemoc wobec człowieka - mówiła polityk opozycji.

 

Do pobicia operatora doszło - jak podają media - w sobotę przed południem, kiedy ekipa telewizji Polsat News realizowała materiał w Puszczy Białowieskiej. Jak podają media, do dziennikarzy podjechał samochód, z którego wysiadło dwóch mężczyzn. Jeden miał uderzyć operatora Polsatu w głowę i powalić go na ziemię, drugi zabrać kamerę.

Jak poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Tomasz Krupa, policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 22 i 47 lat. Krupa podkreślił, że ustalany jest przebieg całego zdarzenia. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu białostockiego, którzy pracowali przy wycince drzew w Puszczy.

Lubnauer powiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie, że pobicie operatora telewizji Polsat budzi oburzenie wszystkich.

- Mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której człowiek, wykonujący swoją pracę, który chciał dokumentować, to co się dzieje obecnie w Puszczy Białowieskiej, został pobity - zaznaczyła.

Jak zauważyła, sprawcy ataku na operatora zostali szybko ujęci i dość szybko trafili do aresztu. - W tym momencie zupełnie dla mnie niezrozumiałe jest, dlaczego dotychczas nie są postawione zarzuty wobec tych mężczyzn, minęło już prawie 48 godzin, mamy wrażenie, że prokuratura Zbigniewa Ziobry śpi w czasie weekendu - mówiła posłanka Nowoczesnej.

Jak oceniła, brak zarzutów i pokazania, że nie godzimy się na takie ataki, spowoduje, że inne osoby będą czuły się bezkarne w takich sytuacjach.

Posłanka Nowoczesnej powiedziała też, że oczekuje potępienia ataku na operatora Polsatu ze strony ministra środowiska Jana Szyszki.

- Czekam na jego słowa, w których wyraźnie odetnie się od działania, jakim jest przemoc wobec człowieka, który chciał dokumentować wycinkę w Puszczy Białowieskiej - zaznaczyła.

Jej zdaniem, konieczna jest zdecydowana reakcja rządu, aby pokazać, że nie ma akceptacji dla przemocy.

- Oczekuję potępienia ze strony ministra Szyszki, oczekuję szybkiego działania ze strony prokuratury i postawienia jak najszybciej zarzutów, w sytuacji, w której sprawa jest oczywista, sprawcy są złapani i przyznali się do swych działań - mówiła Lubanuer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA