REKLAMA

Lubnauer: PiS zniszczył Trybunał Konstytucyjny, by sięgać po więcej władzy

 • Autor: GP
 • 23 stycznia 2017 13:22
Lubnauer: PiS zniszczył Trybunał Konstytucyjny, by sięgać po więcej władzy Polityk Nowoczesnej nie ukrywa, że Nowoczesna będzie oponować wobec proponowanych zmian ordynacji wyborczej. (fot.:twitter.com/klubnauer)

• Dla Katarzyny Lubnauer z Nowoczesnej PiS kieruje się maksymą "sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie". W oparciu o nią realizuje politykę.
• To odnosić się ma do Trybunału Konstytucyjnego i kolejnych kroków PiS, w tym do zmian w ordynacji wyborczej.
• - Miał być niby pucz opozycji, a jest realny zamach stanu uzurpatora Kaczyńskiego - mówiła poseł opozycji.
• Wobec kolejnych publikacji skupionych na relacji między Ryszardem Petru i Joanną Schmidt, Lubnauer kwitowała te informacje stwierdzeniem, że to brudna propaganda.

Wywiad telewizyjny w niedzielę (22 stycznia) premier Beaty Szydło doczekał się komentarzy politycznych. Wiceprzewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer w poniedziałek (23 stycznia) odniosła się do tematów poruszanych przez premier, w tym do zmian w ordynacji wyborczej. W rozmowie z premier pojawiła się propozycja podniesienia progu wyborczego do 10 proc.

- Mnie interesowały pytania, na które Beata Szydło nie odpowiedziała - zaczynała wypowiedź dla Polsat News Lubnauer. - Na przykład pytanie związane z ordynacją wyborczą. PiS wyszedł z założenia, że prawo prawem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie - zacytowała klasykę polskiego kina komediowego posłanka. - Po to zniszczyli Trybunał Konstytucyjny, by sięgać po więcej władzy.

Nowa ordynacja w oczach opozycji

PiS w połowie stycznia zaproponowało wpierw zmiany w ordynacji wyborczej do samorządu. Jarosław Kaczyński w wypowiedziach zaakcentował, że po doświadczeniach z 2014 roku trzeba ten aspekt polskiej demokracji usprawnić. Jego propozycje nie podobają się Nowoczesnej.

Czytaj: Kadencyjność w samorządach: PiS łamie zasadę niedziałania prawa wstecz?

- Dwukadencyjność wstecz, 10-proc. prób wyborczy np. w wyborach parlamentarnych - wymieniała przypisywane PiS w opinii publicznej pomysły poseł opozycji. - Miał być niby pucz opozycji, a jest realny zamach stanu uzurpatora Kaczyńskiego, który zmienia ordynację. Dobrze, na razie to zamiary - konkludowała ostrzeżenie Lubnauer.

Co ciekawe, Nowoczesna chce wprowadzenia dwóch kadencji w Sejmie, czy w samorządzie. To pomysł obecny w programie partii. Co nie znajduje poparcia, to ewentualna próba ograniczenia możliwości kandydowania dla osób już sprawujących urzędy. To znaczy dla tych, którzy byli już prezydentami miast.

- My jako Nowoczesna staniemy na drodze PiS - zapewniała polityk. - Będziemy walczyć o samorządy, i będziemy walczyć przeciwko zmianie ordynacji do nich.

Czytaj: Pojawiła się nowa inicjatywa kobiet Nowoczesnej

Nowoczesna przygotowuje się na 2018

Ponieważ temat wyborów samorządowych nabiera na znaczeniu, Nowoczesna już przygotowuje się do tego, kluczowego politycznie wydarzenia przyszłego roku. W ocenie Katarzyny Lubnauer trwa intensywne szukanie kandydatów w Polsce na różne stanowiska w miastach i miasteczkach.

- PiS się posunie tak daleko, jak daleko mu pozwolimy - konkludowała ten temat pytana w Polsat News. - Dlatego też będziemy pokazywać, dlaczego w 2016 zniszczono Trybunał Konstytucyjny.

Ryszard Petru stał się, mimowolnie, bohaterem kilku publikacji, które śledziły jego podróże, źródło: Katarzyna Lubnauer/twitter.com

Media publikują listę wyjazdów Ryszarda Petru i Joanny Schmidt

W poniedziałek (23 stycznia) kolejne publikacje o liderze Nowoczesnej pojawiły się na pierwszych stronach gazet. Materiały opublikował "Super Express" i wyliczył w nim wyjazdy, które bohaterowie niefortunnej, sylwestrowej eskapady do Hiszpanii razem odbyli.

- Szykujemy pozew wobec wydawcy - zapowiedziała  Lubnauer, co nie jest niespodzianką po zapowiedziach samego Petru. - Opublikowana lista to wyjazdy służbowe, a jeden był posiedzeniem klubu Nowoczesnej. Na jednym byłam ja, między innymi - tu mowa o wyjeździe do Wrocławia. - Będziemy żądać odszkodowania na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP).

W ocenie poseł doszło do naruszenie prawa, na pewno prawa do prywatności, publikacje godzą też w dobre imię polityków Nowoczesnej. - To jest brudna propaganda - konkludowała publikacje poseł. - A zaczęło się od "wSieci" (portal internetowy, gazeta tygodniowa). To tygodnik finansowany przez SKOK-i.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • wszyscywszystkowiedzą 2017-01-24 13:05:52
  Do Antoni antczak: Popieram Cię w całości. Cała "nowoczesna" sługusami tego mafiosy a i platforma z kodem niczym nie gardzą. Po co Petru jeździł do Strasburga i Brukseli, ostatnio akurat wtedy kiedy była zmiana na stanowisku przewodniczącego PE ? Podpisywał tam pokwitowania i wracał z pełnymi walizkami papierów. Ze Szmitową wyjechał też tylko po to aby mieć alibi, że gdyby dokonał się przewrót w Polsce to on był na randce a potem wróciłby aby tylko przejąć władzę, nawet nad Schetyną. Ale to mu się nie udało, więc "wymądrza" się nadal ustami Lubnauer i innych posłów. Zmienił Rabieja na silniejszą tubę propagandową i głupio się cieszy nadal. Na tych oszołomów Piłsudskiego trzeba aby wstał z grobu i w try miga zrobił porządek.
 • tomasz_kubik@toya.net.pl 2017-01-23 19:03:35
  Nie jest prawdą, jakoby P. i S. zniszczył Trybunał Konstytucyjny. P. i S. niszczy się, atakując Trybunał, a fanaberie niektórych kompromitują partię i między innymi zmniejszają szanse w następnych wyborach.
 • Antoni antczak 2017-01-23 16:57:07
  Pani lubnauer i nowoczesna unia wolności nie działa dla Polski.Są sługusami bandyty sorosa który ich finansuje tak jak finansował klinton, i jak opłacił snajperów na ukrainie. Strzeżcie się ich jak ognia.Udają jakby wczoraj weszli do polityki.Pani lubnauer = unia wolności .
 • zorro 2017-01-23 14:05:34
  Głupotok jest normą n.Idiotow mają nadmiar 4REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA