REKLAMA

Ludowcy proponują, by kluby zgłosiły po jednym kandydacie na sędziego w TK

  • Autor: GP
  • 02 grudnia 2015 07:29
Ludowcy proponują, by kluby zgłosiły po jednym kandydacie na sędziego w TK Kosiniak-Kamysz: Kluczową rolę w wyborze sędziów powinna odegrać komisja sprawiedliwości. (fot. twitter.com)

Polityk Stronnictwa Ludowego i lider klubu tej formacji w parlamencie był gościem porannego programu w rozgłośni Tok FM.  Władysław Kosiniak-Kamysz ustosunkował się do rozwoju sytuacji wokoło TK.

Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że wtorkowe konsultacje, zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę okazały się mało konstruktywne. Ocenił, że potencjał tego spotkania i możliwość przełomu zostały zaprzepaszczone.

- Reputacja Trybunału Konstytucyjnego, zwłaszcza przez ostatnie wydarzenia została mocno nadszarpnięta – oceniał polityk.

Ludowcy proponują kompromis

Zapytany o możliwe scenariusze Kosiniak-Kamysz proponuje rozwiązanie jeden sędzia z jednego klubu parlamentarnego. W sejmie jest pięć klubów PiS, Kukiz’15, PSL, PO, Nowoczesna. Ludowcy widzą sensowne wyjście z kryzysu przez zgłoszenie jednego sędziego przez jeden klub.

W kwestii tego jak powinna wyglądać procedura wyboru sędziów, lider PSL proponuje by kluczową rolę odegrała w tym procesie komisja sprawiedliwości sejmu.

Źródło: twitter.com

Władza w samorządach

Ostatnim tematem, o który zapytano Władysława Kosiniaka-Kamysza są koalicje w samorządach. Po ostatnich wyborach samorządowych w wielu miejscach Polski rządzi koalicja PO-PSL. Polityk uznał, że ta sytuacja nie wymaga rewolucji, czy nowych wyborów.

- Koalicje PO-PSL w samorządach dobrze funkcjonują i nie ma potrzeby by się zmieniały - konkludował polityk PSL.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA