REKLAMA

Łukasz Szumowski: Jestem przekonany, że lekarze, którzy wypowiedzieli klauzulę opt-out, wrócą do pracy

  • Autor: PAP/AT
  • 09 lutego 2018 09:38
Łukasz Szumowski: Jestem przekonany, że lekarze, którzy wypowiedzieli klauzulę opt-out, wrócą do pracy Należy zwiększyć liczebność kadr lekarskich - powiedział Łukasz Szumowski (Łukasz Szumowski, fot.twitter.com/MinZdrowia)

Jestem przekonany, że spora część lekarzy, w odpowiedzi na apel kierownictwa protestu, powróci teraz do pracy - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia i rezydenci podpisali w czwartek (8 luty) porozumienie, kończące protest lekarzy, który rozpoczął się w ubiegłym roku. Przewiduje ono m.in. podwyżki dla rezydentów, wzrost nakładów na zdrowie do 6 proc. PKB w 2024 r. i zobowiązanie do dalszego dialogu z zawodami medycznymi

"Jestem przekonany, że spora część kolegów, którzy podpisali wypowiedzenie klauzuli opt-out, w odpowiedzi na apel kierownictwa protestu wróci do pracy i na to liczę" - powiedział w piątek w radiowej Trójce Szumowski.

Zwrócił uwagę, że należy zwiększyć liczebność kadr lekarskich. "Ściąganie kolegów z zagranicy nie jest odpowiedzą na to. Bo to są długotrwałe procedury nostryfikacji dyplomu, uznania praw, które mogą dawać uprawnienia do wykonywania zawodu" - zaznaczył minister.

Czytaj też: Wynagrodzenia dla rezydentów: co przewiduje porozumienie?

Jego zdaniem, należy zwiększyć liczbę studentów na wydziałach lekarskich. "Pierwszym kierunkiem jest zwiększenie liczby studentów na istniejących wydziałach. Otwarcie nowego wydziału to ogromne inwestycje finansowe, zbudowanie całej infrastruktury. Ale takie też ruchy są" - poinformował.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA