REKLAMA

Macierewicz: Na jesieni druga edycja "Samoobrony kobiet"

  • Autor: bad/PAP
  • 11 czerwca 2017 14:24
Macierewicz: Na jesieni druga edycja "Samoobrony kobiet" Pokaz wyszkolenia "Samoobrona kobiet". Fot. twitter

Na jesieni planujemy rozpocząć II edycję kursu "Samoobrona kobiet" - powiedział w niedzielę we Wrocławiu szef MON Antoni Macierewicz. Wziął on udział w uroczystym podsumowaniu szkolenia z kobietami – ochotniczkami spoza resortu obrony narodowej w zakresie walki wręcz – samoobrony.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem, że tak wiele kobiet wzięło udział w projekcie (...) i tak wiele go ukończyło - powiedział Macierewicz. Pogratulował uczestniczkom kursu determinacji i poświęcenia. Jak dodał, na szkolenia zgłosiło się kilka tysięcy pań, kursy rozpoczęło 1,3 tys., a skończyło tysiąc osób. - Widać, jak duża była selekcja, jak wymagający był ten projekt - powiedział szef MON.

Dodał, że projekt był nastawiony na wzmocnienie zdolności społeczeństwa polskiego w "sprostaniu każdemu zagrożeniu". - Nie jest wprost zagrożona nasza ojczyzna, nie jesteście wprost zagrożone, ale lepiej się przygotować do wszystkich niebezpieczeństw niż działać dopiero kiedy one nadejdą - mówił Macierewicz.

W listopadzie 2016 r. resort obrony uruchomił program kursu "Samoobrona kobiet" na potrzeby kobiet, które chciały zdobyć umiejętności zachowania się w sytuacji niebezpiecznej. Celem projektu była popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA