REKLAMA

Magdalena Ogórek: Manipulacja cytatami Kaczyńskiego to skandal

  • Autor: JP
  • 14 października 2016 16:29
Magdalena Ogórek: Manipulacja cytatami Kaczyńskiego to skandal Wmawia się Polakom zupełnie inną rzeczywistość - powiedziała Magdalena Ogórek. (Fot.: Wikimedia)

Magdalena Ogórek nie uczestniczyła w proteście kobiet pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Na pytania dziennikarza RMF FM odpowiedziała wprost: "Prawa kobiet nie są zagrożone".

Kandydatka SLD na prezydenta w ostatnich wyborach pytana była na antenie RMF FM o swój udział - a raczej jego brak - w "czarnym marszu" i w manifestacjach KOD-u. Choć dziennikarz Robert Mazurek nie mógł się nadziwić, że Magdalena Ogórek zawsze znajduje ciepłe słowo dla Jarosława Kaczyńskiego i PiS-u, ta twierdziła, że od czasu swojej kampanii wyborczej nie zmieniła poglądów.

- Jeżeli uznam, że prawa kobiet będą zagrożone, to na pewno znajdę się na ulicy i będę manifestowała. Ale z takim zjawiskiem nie mamy do czynienia - stwierdziła.

Jej zdaniem sprawa jest zmanipulowana i podgrzewana przez media.

- Opozycja zawłaszcza i podgrzewa [atmosferę]. Media, które określimy "liberalne", "postępowe", "nowoczesne", wpadły w histerię i robią wszystko, by zasadzić się na jednym haśle "odsuwamy PiS od władzy" - powiedziała.

Jej szczególne wzburzenie wywołała reakcja na słowa Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla PAP-u zapowiedział, że dążenie do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych - kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane - kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię. Jej zdaniem część przekazu w części mediów jest manipulowana i wmawia się Polakom zupełnie inną rzeczywistość.

- Rozumiem, dlaczego te kobiety wyległy na ulice. Wmówiono im, że ich prawa są zagrożone, a tak nigdy nie było - powiedziała Magdalena Ogórek.

Dodała też, że jeśli demokracja w Polsce jest zagrożona, to nie przez demokratycznie wybrany rząd, a przez opozycję, która chce odsunąć PiS od władzy "za wszelką cenę i wszystkimi sposobami".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stanisław k 2016-10-14 18:50:58
    Pani Magdaleno, bardzo Panią cenię za uczciwe wypowiedzi a do tego widać że jest Pani bardzo mądrą kobietą :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA