REKLAMA

Magierowski: Uchodźcy w Polsce? Nie ma takiej możliwości

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 24 marca 2016 10:05
Magierowski: Uchodźcy w Polsce? Nie ma takiej możliwości Premier i prezydent mówią jednym głosem: W tej chwili nie przyjmiemy uchodźców (fot. Rlevente/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)

W tej chwili nie ma możliwości, żeby przyjmować imigrantów, tych, którzy zostali nam wyznaczeni w ramach programu relokacji - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

Wczoraj, 23 marca, premier Beata Szydło zastrzegła, że Polska nie przyjmie w tej chwili imigrantów.

 - Nie widzę możliwości, aby w tej chwili do Polski przyjechali imigranci - mówiła w rozmowie z Superstacją.

Dzisiaj (24 marca) to stanowisko potwierdził w Kontrwywiadzie RMF FM Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

- Jest pełna koordynacja polityki migracyjnej między Kancelarią Prezydenta a Kancelarią Premiera. Prezydent wyraźnie mówi, że w tej chwili nie ma takiej możliwości, żeby przyjmować imigrantów, tych, którzy zostali nam wyznaczeni w ramach programu relokacji - powiedział.

Czytaj też: 7 tys. uchodźców w Polsce? Waszczykowski: Nie będzie tylu chętnych

- Nie wycofujemy się ze zobowiązań całkowicie. W tej chwili nie ma po prostu takiej możliwości. Ale to nie jest problem Polski, to jest problem całej Unii Europejskiej, która do tej pory nie była w stanie stworzyć takiego systemu, m.in. hot spotów, gdzie imigranci byliby sprawdzani i kontrolowani przed rozlokowaniem w UE. Te hot spoty nie działają, tym samym pani premier ma rację. Bez dobrze działającego systemu żaden kraj nie jest w stanie w sposób całkowity zapanować nad systemem relokacji - mówił Magierowski.

Postawa rządu, to, jak twierdzi Magierowski, efekt zamachów, do których doszło we wtorek (22 marca) w Brukseli.

Magierowski zapewnił natomiast, że nic się nie zmieniło w kwestii wysłania do Syrii czterech polskich F16, które miałyby prowadzić misje zwiadowcze.

Przypomnijmy, prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie ma planów, by wysyłać do Syrii polskich żołnierzy. Nie wykluczył jednak skierowania tam polskich myśliwców. 

- To jest nasza oferta współpracy z państwem islamskim. Ona jest nadal aktualna - powiedział Magierowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ABC 2016-03-25 10:16:35
    "To jest nasza oferta współpracy z państwem islamskim. Ona jest nadal aktualna - powiedział Magierowski." - Pogratulować!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA