REKLAMA

Małe firmy mają problem z pracownikami. Efekt 500 plus?

  • Autor: PAP/AT
  • 02 września 2016 07:58
Małe firmy mają problem z pracownikami. Efekt 500 plus? Spadek liczby nowo zatrudnionych może brać się z faktu, że rynek pracy jest coraz trudniejszy. Ma na to wpływ rekordowo niskie bezrobocie i program 500+ (fot.pixabay)

• Najmniejszym firmom nie udało się zatrudnić tylu osób, ile by chciały.
• Ma na to wpływ rekordowo niskie bezrobocie i program 500+.

80 tysięcy pracowników przybyło w mikrofirmach w II kwartale tego roku - wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Na koniec I kwartału tego roku pracowało w nich ok. 3,29 mln osób, a po kolejnych trzech miesiącach już 3,37 mln. To rekordowy wynik, jeśli chodzi o ten rok, aczkolwiek nie tak szybki wzrost jak w 2015 r. - pisze "Puls Biznesu"

W II kwartale ubiegłego roku liczba pracujących w jednoosobowych przedsiębiorstwach rosła szybciej. Wtedy przybyło w nich 150 tys. zatrudnionych.

Czytaj też: Na co idą pieniądze z programu 500+?

"Fakt, że w ubiegłym roku mali przedsiębiorcy zatrudniali chętniej niż obecnie, może wynikać z ochłodzenia nastrojów. Można uznać, że prowadzący małe firmy nie chcieli ryzykować przyjmowania nowych osób" - ocenia Marek Siudaj w Tax Care.

Zwraca przy tym uwagę, że równie dobrze spadek liczby nowo zatrudnionych może brać się z faktu, że rynek pracy jest coraz trudniejszy. Ma na to wpływ rekordowo niskie bezrobocie i program 500+, z którego powodu część pracowników rezygnuje z pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polski niewolnik 2016-09-03 10:28:45
    Czas na stosowanie płac adekwatnych do wymogów na stanowisku oraz zapewniających przeciętne warunki życiowe w tym kraju. Dość już niewolnictwa,korupcji i nepotyzmu oraz śmieciowych umów. Przedsiębiorca nie może się bogacić szybko a pracownicy pracować za głodowe płace. Pracownicy zagraniczni też się kiedyś skończą a PIP może wreszcie zacznie wykonywać swoje obowiązki!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA