REKLAMA

Małgorzata Kidawa-Błońska: Będą pozwy przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu

 • Autor: MIW
 • 21 lipca 2017 09:18
Małgorzata Kidawa-Błońska: Będą pozwy przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu Małgorzata Kidawa – Błońska, posłanka PO i wicemarszałek Sejmu. (www.premier.gov.pl)

Posłowie Platformy Obywatelskiej będą składać pozwy przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Potwierdziła to Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka PO i wicemarszałek Sejmu. Jak wyjaśniła każda osoba, która uznała, że lider PiS w swej wypowiedzi z 18 lipca naruszył jej dobra osobiste złoży przeciw niemu osobny pozew (PO ma w Sejmie 136 posłów).

- Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami! – krzyczał we wtorek (18 lipca) z sejmowej trybuny Jarosław Kaczyński do posłów opozycji. Dzień później na antenie TVP Info stwierdził, że nie wycofuje się ze swych słów, aczkolwiek uściślił, że miał na myśli odpowiedzialność moralną.

- Jeśli ktoś patrząc mi w oczy mówi, że mam krew na rękach, to taka sytuacja nie powinna mieć miejsca – komentował tę sytuację Kidawa-Błońska 21 lipca w Salonie Politycznym Trójki.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński popełnił przestępstwo? Posłowie składają pozew do prokuratury

Odnosząc się do trwającej batalii o kształt reformy sądownictwa posłanka PO podkreśliła, że Platforma chce, aby prezydent Andrzej Duda zawetował wszystkie trzy, przyjęte w ostatnim czasie przez Sejm, ustawy (tj. o KRS, o ustroju sądów, o SN), choć ma małą nadzieję, że tak właśnie się stanie.

- Ma szansę pokazać, że jest politykiem niezależnym – zaznaczyła wicemarszałek Sejmu. Jak dodała celem opozycji jest w tej chwili przekonanie tych wszystkich obywateli, którzy „stali z boku”, że ich głos w wyborach jest ważny.

Na pytanie o ewentualne zjednoczenie opozycji odpowiedziała dość oględnie stwierdzając, że współpraca już ma miejsce, a partie opozycyjne działają zespołowo.

- Lider? Jego się nie wyznacza, on się sam pojawia – mówiła Kidawa-Błońska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • kółkolina 2017-07-21 13:05:17
  Do Umiarkowana prawica: Jak 136 pozwów cywilnych p-ko Kaczyńskiemu, tak 136 aktów oskarżenia p-ko POkrętaczom za Zdradę Stanu i sprzedaż Majątku Narodowego obcemu kapitałowi za "psi grosz". Nawet, kolejkę linową na Kasprowy Wierch, sprzedali cwaniakom z Luksemburga, której elementy przenosili górale na własnych plecach na górę w 1936r. POkrętacze ! Na księżyc z wami.
 • Ziuta 2017-07-21 11:31:32
  Problem w tym że Kaczyński musiałby wymienić każdego z imienia i nazwiska, bo inaczej ma 136 spraw wygranych... Pokarało nas naprawdę mało inteligentną opozycją ;/
 • Polska się przebudza. 2017-07-21 10:20:27
  Ten się śmieje kto się śmieje ostatni.
 • Umiarkowana prawica 2017-07-21 09:24:59
  Brawo za pomysł! Trzeba atakować Kaczyńskiego! Trzeba atakować Gowina!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA