REKLAMA

Małopolski KOD chce spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą

  • Autor: PAP/JS
  • 24 marca 2016 19:13
Małopolski KOD chce spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą W swoim apelu krakowski KOD - jak wskazują przedstawiciele - pyta prezydenta, dlaczego dzieli Polaków (fot.:twitter.com/kom_obr_dem)

Małopolski oddział Komitetu Obrony Demokracji złożył w Kancelarii Prezydenta pismo, w którym apeluje do Andrzeja Dudy o spotkanie nt. stanu państwa polskiego oraz roli prezydenta w państwie.

Jak mówią przedstawiciele małopolskiego Komitetu Obrony Demokracji, pismo jest kontynuacją akcji krakowskiego KOD podczas pikiety 13 marca na Rynku Głównym, gdzie zbierali podpisy mieszkańców pod listem do prezydenta.

Dodają, że podczas krakowskiej akcji "zebrano 5 plansz podpisów mieszkańców Krakowa" i dzisiaj oficjalnie przekazano je do Kancelarii Prezydenta "jako zaproszenie na rozmowę o stanie państwa polskiego oraz o roli prezydenta w państwie".

W swoim apelu krakowski KOD - jak wskazują przedstawiciele - pyta prezydenta, dlaczego dzieli Polaków oraz dlaczego ich obraża, mimo że podczas kampanii zapowiadał, ze będzie prezydentem wszystkich Polaków.

Czytaj też: KOD zapowiada kolejną pikietę

Jak czytamy w piśmie skierowanym do prezydenta, w Polsce doszło do "łamania prawa" oraz "nieposzanowania wyroków Trybunały Konstytucyjnego".

Przedstawiciele KOD liczą na to, że prezydent po zapoznaniu się z dokumentem wyznaczy termin spotkania z nimi.

9 marca Trybunał Konstytucyjny orzekł, że kilkanaście zapisów nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS jest niekonstytucyjnych. Uznał, że cała nowela jest sprzeczna z konstytucyjną zasadą poprawnej legislacji. 12-osobowy skład TK zakwestionował m.in. określenie pełnego składu jako co najmniej 13 sędziów; wymóg większości 2/3 głosów dla jego orzeczeń; nakaz rozpatrywania wniosków przez TK według kolejności wpływu; wydłużanie terminów rozpatrywania spraw przez TK; możliwość wygaszania mandatu sędziego TK przez Sejm oraz brak w noweli vacatio legis.

Zobacz też: Wpadka Ziobry: Konstytucjonaliści, którzy nie są konstytucjonalistami i opinie, które nie zostały sporządzone

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Sk 2016-03-24 20:20:29
    Polaków dzieliła PO i nadal to robi, bo wybrała srategię tworzenia i zarządzania chaosem, ale to już nie działa, gdyż ludziom ,,otworzyły się" oczyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA