REKLAMA

Manifestacja 7 maja: Spięcie między PO a KOD

  • Autor: GP
  • 22 kwietnia 2016 11:15
Manifestacja 7 maja: Spięcie między PO a KOD Manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. (fot.:facebook.com/KomitetObronyDemokracji)

• Zapowiedziana na 7 maja manifestacja opozycji stała się powodem różnicy zdań w PO.
• KOD natomiast ma do partii zastrzeżenia, że przez zgłoszenie organizacji całego przedsięwzięcia "przywłaszczyła" sobie całą manifestację.

Gorąco zaczyna się robić wokół manifestacji opozycji, która ma się odbyć 7 maja w Warszawie. Według informacji "Gazety Wyborczej", politycy PO zaczynają się spierać o pomysł manifestacji, a Grzegorz Schetyna w czwartek (21 kwietnia) zapowiedział szereg spotkań z politykami partii, by omówić różnicę zdań.

Osobami, które mają się stawić w gabinecie lidera PO są: Bożenną Bukiewicz, Marcin ŚwięcickiStanisław Huskowski i Michał Kamiński. To jednak nie wszystkie nazwiska.

Co więcej, manifestacja zaczyna być powodem sporu między liderami PO, którzy w Sejmie stali się twardą opozycją wobec PiS, a Komitetem Obrony Demokracji.

Przeczytaj: Eksperci o korzystaniu przez polityków z nowych platform społecznościowych

Powodem trudności między inicjatywą obywatelską, a partią opozycyjną jest liczebność manifestacji.

- Każdy poseł i senator PO ma przywieźć autobus ludzi. Jak mówi dyrektor biura krajowego PO Piotr Borys, Platforma nie wyklucza, że wynajmie także pociągi, by przywieźć do Warszawy swoich sympatyków, a także sympatyków KOD-u, którzy będą chcieli wziąć udział w marszu - pisała "Gazeta Wyborcza" o sprawie.

KOD natomiast miał mieć zastrzeżenia, że PO pierwsza zgłosiła organizację manifestacji 7 maja, czym przejęła, ważną wizerunkowo organizację całego przedsięwzięcia. Tymczasem Komitet Obrony Demokracji jako inicjatywa pozapartyjna nie chce być kojarzony z żadną partią i chce, aby PO wycofało się z organizacji marszu. Partia na to się nie zgadza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Wójek 2016-05-02 09:29:40
    Panowie, zgoda buduje, zrobcie oddzielne marsze. marsz Schetyny marsz Kijowskuego marsz Rzepy marsz Kopasx marsz Pietruu e c tREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA