REKLAMA

Manifestacja przed domem prezesa Kaczyńskiego naruszeniem "sfery prywatnej"?

 • Autor: PAP/MIW
 • 23 lipca 2017 20:01
Manifestacja przed domem prezesa Kaczyńskiego naruszeniem "sfery prywatnej"? Prezes PiS, Jarosław Kaczyński (fot. pis.org.pl)

Manifestacja przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, która odbyła się w sobotę (22.07), to pewne naruszenie sfery ludzkiej, prywatnej - mówił w niedzielę (23.07) poseł PiS Marcin Horała. Jak dodał, "każdy ma prawo do spokoju, bezpieczeństwa u siebie w domu".

Pytany w niedzielę w Polskim Radiu 24 o manifestację przed domem Jarosława Kaczyńskiego poseł Marcin Horała odpowiedział: "Nigdy nie byłem zwolennikiem tego rodzaju działań".

Dodał, że ocenia ten protest "zupełnie, jednoznacznie negatywnie". Wskazał, że jest to "pewne naruszenie pewnej sfery takiej ludzkiej, prywatnej; każdy ma prawo do spokoju, bezpieczeństwa u siebie w domu".

Odnosząc się do innych demonstracji opozycji protestującej przeciw reformie sądownictwa, Horała podkreślił, że choć uczestnicy biorą w nich udział spontanicznie, to sama "organizacja protestów jest bardzo profesjonalna, jest to przemyślane, jest to taka dobrze zrobiona "kampania marketingowa", więc można domniemać, że z grubsza, w takim głównym zarysie, jakieś dobre agencje za tym stoją".

Zdaniem posła należy szanować "prawo ludzi do wypowiadania się, "ścierpieć" nawet jak to wypowiadanie się odbywa, w formie niezbyt kulturalnej, ale kierować się umową z wyborcami, programem, z którym się kandydowało, tą umową, którą zawierało się w wyborach". Tymczasem - zaznaczył Horała - "to jest ten paradoks, że oni manifestują zatroskani o stan demokracji w Polsce, a właśnie na tym ta demokracja polega, że mogą w spokoju protestować".

W sobotę wieczorem przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego protestowało kilkaset osób. Podczas tej pikiety, jak podała policja, nie było poważniejszych incydentów, tylko jeden z mężczyzn został przewieziony do jednostki policji, gdzie został ukarany mandatem 200 zł za zakłócanie porządku. Mężczyzna mandat przyjął. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • cierpliwy 2017-12-16 23:22:22
  Wszyscy czekamy na tą chwilę.We wszystkich gazetach,portalach i telewizjach. Każdego dnia coraz bliżej.
 • Sam 2017-07-24 09:55:01
  Jaruzel był już nikim, a Pis organizował spędy pod jego domem w rocznicę stanu wojennego. Jaro ma to samo.
 • plus ujemny 2017-07-24 01:00:07
  Panie Horała - za ochronę tego domu płacimy z naszych pieniędzy 1.2 MLN PLN. Czyli - to nie jest dom prywatny.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA