REKLAMA

Marczuk ujawnia kulisy 500 plus. 20 proc. wniosków online, 95 proc. w bankach

  • Autor: GP
  • 23 czerwca 2016 12:38
Marczuk ujawnia kulisy 500 plus. 20 proc. wniosków online, 95 proc. w bankach Bartosz Marczuk zaczynał swoją karierę w dziennikarstwie, obecnie piastuje stanowisko w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej. (fot.:youtube.com)

• MRPiPS informuje ustami Bartosza Marczuka, że we wszystkich polskich gminach wypłacane są pieniądze z programu 500 plus.
• Znaczną większość wniosków Polacy wypełniają za pośrednictwem banków.

- Nie ma już gmin w Polsce, w których świadczenia z Programu Rodzina 500 plus nie są wypłacane - mówił w czwartek (23 czerwca) Bartosz Marczuk z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Goszczący na antenie TV Republika urzędnik opisywał, jak wyglądają aktualne dane dotyczące wniosków składanych przez Polaków w programie. Tak też ponad 20 proc. wniosków jest składanych drogą elektroniczną, a inny wskaźnik pokazuje, że Polacy preferują składać wniosek za pośrednictwem banków. Ponad 95 proc. wniosków wpływa do ministerstwa właśnie od strony instytucji finansowych.

Czytaj: Program Mieszkanie Plus już w 2019 roku?

Marczuk przypomniał też jaki jest cel programu.

- W całym projekcie chodzi o to, aby rodziło się więcej dzieci w Polsce, ale także aby Polacy wracali z emigracji i zostawali w kraju.

W rozmowie Marczuk przekazał też krótką opinię o sytuacji na rynku pracy, która z miesiąca na miesiąc się poprawia.

- Sytuacja na rynku pracy jest coraz lepsza - referował obserwacje ministerstwa Marczuk. - Wraz ze spadkiem bezrobocia rośnie liczba wolnych miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA