REKLAMA

Marek Jakubiak zapewnia, że Kukiz'15 bez poparcia Pawła Kukiza nie istnieje

  • Autor: GP
  • 28 listopada 2017 10:30
Marek Jakubiak zapewnia, że Kukiz'15 bez poparcia Pawła Kukiza nie istnieje Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak (fot.facebook.com/pg/Marek-Jakubiak)

Marek Jakubiak we wtorek (28 listopada) akcentował pozycję, jaką cieszy się w Kukiz'15 lider formacji. - Stabilne poparcie Kukiz'15 (w sondażach - red.) to poparcie dla samego Kukiza - mówił w rozgłośni radiowej poseł.

Po odejściu z Kukiz'15 Adama Andruszkiewicza oraz Sylwestra Chruszcza formacja skurczyła się w Sejmie do 31 posłów. Biorąc pod uwagę, że w poprzednich tygodniach i latach odchodzili z ruchu też inni posłowie, trend jest zauważalny - Kukiz'15 powoli topnieje.

Jednak takie sytuacje nie są w stanie przestraszyć Marka Jakubiaka, który jest jednym z kluczowych polityków klubu. Poseł odnosił się do trendu wypadania polityków z otoczenia Pawła Kukiza we wtorek (28 listopada) na antenie Radia Puls. Dopytano go nawet, czy jest możliwe, by klub zmienił przewodniczącego.

Czytaj też: Kukiz: Zmiany w ordynacji wyborczej doprowadzą do duopolu partyjnego

- Nie - stanowczo zaprzeczył poseł. - Naokoło Pawła Kukiza zbudowało się ugrupowanie. Stabilne poparcie Kukiz'15 (w sondażach - red.) to poparcie dla samego Kukiza. My szeregowi posłowie nie mamy na to wpływu, jesteśmy tymi, którzy tylko czerpią, a nie dają, jak się okazuje - konkludował swoją wypowiedź poseł.

W ocenie polityka różne poglądy w klubie powodują rożne spory, które właśnie lider powinien lagodzić.

Ocena Marka Jakubiaka znajduje uzasadnienie w badaniach opinii publicznej. W nowym badaniu Pollster z listopada Kukiz'15 uzyskało 11 proc. poparcia, w publikowanym niemal równocześnie badaniu Estymatora ruch miał wynik 9,8 proc. We wcześniejszych badaniach IBRiS, np. z 18 listopada, Kukiz'15 doczekało się 8 proc. poparcia. Kukiz'15 od miesięcy oscyluje w zestawieniach sił politycznych w granicach od 8 do 10 proc.

Sam Paweł Kukiz także nie wydaje się specjalnie zaniepokojony odchodzeniem posłów z jego klubu.

- Osoby, które odeszły z Kukiz'15 i zagłosowały za likwidacją JOW-ów - wypowiedź Pawła Kukiza padła w TVP, po tym, jak Sejm przeprowadził pierwsze czytanie zmian w ordynacji wyborczej do samorządów. - Trudno ich nazwać, że to jest jakakolwiek strata - oświadczył lider Kukiz'15.

Według Kukiza można te osoby, które "zdradziły podstawowy postulat" formacji, porównać do katolików, którzy żądaliby wyprowadzenia krzyży z instytucji.

Więcej o Kukiz'15 przeczytasz tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA