REKLAMA

Marek Kuchciński: Projekt ws. Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów na następnym posiedzeniu Sejmu

 • Autor: PAP/JS
 • 06 lutego 2018 18:12
Marek Kuchciński: Projekt ws. Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów na następnym posiedzeniu Sejmu Prace nad prezydenckim projektem były zaplanowano na środę (7 lutego). Fot. Kancelaria Sejmu/Twitter

Prezydencki projekt o ustanowieniu Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów zostanie rozpatrzony na następnym posiedzeniu Sejmu (27-28 lutego) - poinformował marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Prace nad prezydenckim projektem były zaplanowano na środę (7 lutego).

Według uzasadnienia do prezydenckiego projektu, ustanowienie dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów jest "wyrazem hołdu dla wszystkich, także nieznanych z imienia i nazwiska, obywateli RP, którzy przeciwstawili się terrorowi niemieckich nazistów, z narażeniem życia własnego i swoich bliskich udzielając pomocy prześladowanym bliźnim".

"Dzisiaj suwerenna Polska, chcąc uczcić pamięć milionów ofiar Zagłady i rodaków, którzy spieszyli im na ratunek, czuje się zobowiązana do strzeżenia prawdy o tym, co zdarzyło się podczas okupacji naszego kraju przez hitlerowską III Rzeszę" - czytamy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • :-) 2018-02-07 12:16:04
  Do Takie Czasy: To tak samo jak PISem -jak się z nimi nie zgadzasz jesteś drugim sortem i niemieckim agentem.
 • Takie Czasy 2018-02-07 11:41:45
  Do WoWa: Niestety w dzisiejszych czasach - wszystko w czym nie zgadzasz się z państwem Izrael to antysemityzm. Zapytaj Newsweek - a instynktownie otrzymasz definicję.
 • WoWa 2018-02-07 11:23:51
  To jest wysoce potrzebna inicjatywa. A swoją drogą nigdy nie słyszałem, żeby rządy USA czy Izraela oficjalnie ostro zaprotestowały w sprawie określenia "polskie obozy śmierci". Dlaczego tego nie robią ? Ponadto spór z Izraelem to nie antysemityzm. Nie mylmy pojęć i nie dajmy się wtłoczyć w taki tok rozumowania.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA