REKLAMA

Marek Magierowski: W zredagowanie pytań do referendum powinno być zaangażowanych wiele środowisk

  • Autor: PAP/JS
  • 04 maja 2017 16:48
Marek Magierowski: W zredagowanie pytań do referendum powinno być zaangażowanych wiele środowisk Prezydent powiedział w środę (3 maja) podczas uroczystości w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, że chce, aby w sprawie konstytucji RP odbyło się w przyszłym roku (fot. Maciej Biedrzycki/KPRP)

Według prezydenta Andrzeja Dudy w zredagowanie pytań do referendum powinno być zaangażowanych wiele środowisk - powiedział dyrektor biura prasowego prezydenckiej kancelarii Marek Magierowski. Zaznaczył, że data referendum nie jest jeszcze ustalona.

Prezydent powiedział w środę (3 maja) podczas uroczystości w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, że chce, aby w sprawie konstytucji RP odbyło się w przyszłym roku - gdy przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - referendum. Podkreślił, że naród polski powinien się wypowiedzieć, co do przyszłości ustrojowej swojego państwa, na temat m.in. roli prezydenta, Sejmu, Senatu.

Na pytanie, o co konkretnie prezydent chce zapytać Polaków w referendum oraz czy przewiduje konsultacje np. z liderami partii politycznych, dyrektor prezydenckiego biura prasowego odpowiedział: "Według głowy państwa w zredagowanie pytań do referendum powinno być zaangażowanych wiele środowisk. Konstytucjonaliści, eksperci Narodowej Rady Rozwoju, prawnicy Kancelarii Prezydenta RP, etc".

Podkreślił, że propozycja przeprowadzenie referendum to inicjatywa prezydenta, jednak ostateczną decyzję ws. nowej konstytucji podejmie naród. "Pan prezydent pragnie najpierw poprosić o opinię wszystkich Polaków" - powiedział Magierowski.

Pytany, czy prezydent jest zdecydowany, aby przedłożyć projekt zmiany ustawy zasadniczej zgodny z wolą obywateli, która wynikać będzie z referendum Magierowski odpowiedział, że "wola narodu, wyrażona w referendum, powinna zostać przełożona na projekt nowej konstytucji".

Magierowski podkreślił także, że dziś trudno przewidzieć, ile czasu upłynie między referendum, a powstaniem projektu. Zaznaczył, że data referendum nie jest jeszcze ustalona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Bredziol 2017-05-05 09:09:29
    Czyli sam nie wie co chciałby zmienić. Brednie i tyle.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA