REKLAMA

Marek Pęk: Zapewne w trakcie debaty zostanie zgłoszona poprawka dot. głosowania korespondencyjnego

  • Autor: PAP/JS
  • 20 grudnia 2017 20:14
Marek Pęk: Zapewne w trakcie debaty zostanie zgłoszona poprawka dot. głosowania korespondencyjnego "Uważamy, że w tym zakresie rzeczywiście warto taki wyjątek zrobić" - oświadczył senator PiS. (fot. Senat/twitter)

Myślę, że na etapie debaty zgłoszę poprawkę, która umożliwi głosowanie korespondencyjne osobom niepełnosprawnym - poinformował senator sprawozdawca Marek Pęk (PiS) podczas prac nad nowelą Kodeksu wyborczego.

Odpowiadając na pytania senatora PO Kazimierza Kleiny, który pytał o przewidziane w noweli zniesienie głosowania korespondencyjne Pęk stwierdził, że w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja, że senatorowie PiS rozważają "wprowadzenie takiej poprawki, która umożliwi głosowanie korespondencyjne osobom niepełnosprawnym.

"Uważamy, że w tym zakresie rzeczywiście warto taki wyjątek zrobić" - oświadczył senator PiS.

"Natomiast dalej podtrzymujemy te wszystkie argumenty, które są związane z zagrożeniami związanymi z głosowaniem korespondencyjnym" - zaznaczył.

Pęk zwracając się do senatorów opozycji stwierdził, że muszą uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o tę kwestię.

"Myślę, że na etapie debaty te poprawki ja prawdopodobnie zgłoszę" - zapowiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA