REKLAMA

Marek Suski: rząd podtrzymuje stanowisko o nieprzyjmowaniu uchodźców

  • Autor: PAP/AH
  • 28 grudnia 2017 18:06
Marek Suski: rząd podtrzymuje stanowisko o nieprzyjmowaniu uchodźców fot. Youtube.com

Rząd podtrzymuje stanowisko o nieprzyjmowaniu uchodźców i imigrantów, których nie da się zweryfikować pod względem zagrożenia terrorystycznego - powiedział w czwartek (28 grudnia) szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Suski był pytany w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl o słowa lidera partii Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego, który w wywiadzie dla czwartkowej "Rzeczpospolitej" powiedział, że "7 tysięcy (uchodźców - red.) na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem".

- Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które "ich" przerobią na "nas" - mówił. K.Morawiecki ocenił, że rząd kierowany przez jego syna powinien uruchomić korytarze humanitarne, o które od dłuższego czasu apeluje Kościół. - Nie ma powodów do zwlekania - zaznaczył.

- Rząd podtrzymuje stanowisko nieprzyjmowania uchodźców i imigrantów, których nie da się zweryfikować czy nie niosą ze sobą zagrożenia terrorystycznego - powiedział Suski. Według niego, "najlepszą metodą", by zapewnić obywatelom bezpieczeństwo, jest "postawienie tamy" uchodźcom.

Zdaniem Suskiego, coraz więcej państw UE przekonuje się do propozycji Polski, by uchodźcom pomagać w krajach ich pochodzenia. - Kolejne kraje z bardzo dużą życzliwością do tego się przyłączają. Ostatnio premier Wielkiej Brytanii Theresa May wyraziła bardzo podobny pogląd - przekonywał. - Myślę, że nasze działania były słuszne - dodał.

Według niego uchodźcy niechętnie chcieliby osiedlić się w Polsce, "bo tu nie ma takiego dobrobytu, jak w Niemczech czy Francji". 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA