REKLAMA

Mariusz Błaszczak: Fotoradary to nie maszynki do zarabiania pieniędzy

  • Autor: PAP/JS
  • 17 marca 2016 12:12
Mariusz Błaszczak: Fotoradary to nie maszynki do zarabiania pieniędzy Mariusz Błaszczak, szef MSWiA potwierdził, że Karpacki Oddział Straży Granicznej zostanie odtworzony w maju tego roku. (fot. mswia.gov.pl)

• - Tu nie chodzi o pieniądze, tylko o bezpieczeństwo. Fotoradary mają służyć temu, żeby było mniej wypadków – powiedział Mariusz Błaszczak, szef MSWiA.
• Minister zapowiedział również, że fotoradary zostaną odfoliowane tylko tam, gdzie będą naprawdę potrzebne.
• Błaszczak potwierdził również, że w maju tego roku zostanie odtworzony Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Minister Mariusz Błaszczak w wywiadzie dla TVP Info poinformował, że obecnie trwają konsultacje na temat włączenia Inspekcji Transportu Drogowego do policji. Odniósł się także do kwestii używania fotoradarów.

Jego zdaniem dotychczas były to maszynki do zarabiania pieniędzy, a nie, jak powinny, do polepszenia bezpieczeństwa na polskich drogach. Zapowiedział, że fotoradary zostaną odfoliowane tylko tam, gdzie będą potrzebne.

Szef MSWiA odniósł się także do zarzutów dotyczących chaosu w policji. - Zarzuty o rzekomym chaosie w policji są bezpodstawne – powiedział. Przypomniał, że w czasie gdy opozycja twierdziła, że policja źle funkcjonuje, został zatrzymany Kajetan P.

Podczas rozmowy skomentował także sprawę inwigilacji dziennikarzy. Podkreślił, że ci, którzy odpowiadają za te działania, powinni ponieść konsekwencje. Minister uznał, że sprawą powinien zająć się wymiar sprawiedliwości, a nie sejmowa komisja śledcza.

Czytaj też: Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności dla ministra Błaszczaka

- Komisja śledcza powinna powstawać wtedy, kiedy wymiar sprawiedliwości nie jest w stanie przedstawić ustaleń i wyjaśnień w konkretnej sprawie – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA poinformował, że podwyżki dla służb zostaną wypłacone z wyrównaniem od 1 stycznia. Funkcjonariusze otrzymają większe podwyżki, niż zakładano pod koniec 2015 roku. Zaplanowana wcześniej podwyżka w wysokości 4,61 proc. wzrosła do 5 proc.

Mariusz Błaszczak dodał, że obecnie w MSWiA opracowywany jest program modernizacji służb. Przewiduje on wymianę zużytego i przestarzałego sprzętu oraz uzbrojenia, rozbudowę i modernizację infrastruktury, zakup wyposażenia ochronnego dla funkcjonariuszy, ale także podwyższenie wynagrodzeń służb mundurowych i pracowników cywilnych. Mariusz Błaszczak potwierdził również, że Karpacki Oddział Straży Granicznej zostanie odtworzony w maju tego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA