REKLAMA

Mariusz Błaszczak: Kwota odszkodowania na odbudowę budynków mieszkalnych będzie podwyższona do 200 tys. zł

  • Autor: PAP/JS
  • 17 sierpnia 2017 15:32
Mariusz Błaszczak: Kwota odszkodowania na odbudowę budynków mieszkalnych będzie podwyższona do 200 tys. zł Zapowiedział również, że szacowanie strat będzie uproszczone (fot. MSWiA/twitter)

200 tys. zł będą mogli otrzymać mieszkańcy, których domy zostały zniszczone - zapowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podczas briefingu. Dodał, że w zależności od potrzeb może być ona wyższa.

"Podjęliśmy także decyzję, zgodnie z tym, co mówiła pani premier, o podwyższeniu kwoty, która będzie przeznaczona na pokrycie kosztów odbudowy w przypadku budynków mieszkalnych. Dotychczas ta kwota wynosiła do 100 tys. złotych, w ramach tych zasad dzisiaj podpisanych będzie to kwota do 200 tys. zł. chciałbym podkreślić, że będziemy reagować, w zależności od sytuacji. To nie jest ostatnie słowo. Jeżeli będzie taka potrzeba, to ta kwota może ulec podwyższeniu" - powiedział na briefingu minister Mariusz Błaszczak.

Zapowiedział również, że szacowanie strat będzie uproszczone. "Oprócz rzeczoznawców mogą oceniać straty także pracownicy urzędów, inspektoratów nadzorów budowlanych. To jest znaczące ułatwienie" - powiedział.

"Po dzisiejszym spotkaniu z ministrem infrastruktury (i budownictwa - red) wiem także, że pan minister (Andrzej) Adamczyk zdecydował o przesunięciu urzędników inspektoratów nadzoru budowlanego - zarówno z głównego, jak i wojewódzkich, i z sąsiednich województw do województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego, żeby usprawnić i przyspieszyć procedury związane z oceną strat" - dodał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA