REKLAMA

Mariusz Błaszczak, MSWiA: Mężczyzna, który podpalił się przed PKiN - ofiarą propagandy

  • Autor: bad/PAP
  • 21 października 2017 10:27
Mariusz Błaszczak, MSWiA: Mężczyzna, który podpalił się przed PKiN - ofiarą propagandy

Mężczyzna, który w czwartek podpalił się przez PKiN jest ofiarą propagandy totalnej opozycji - powiedział w sobotę szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Według niego nie ma powodów, żeby targnąć się na własne życie w geście protestu wobec rządzących.

Minister, który był gościem RMF FM, był pytany o sprawę mężczyzny, który w czwartek podpalił się w centrum Warszawy, przed Pałacem Kultury i Nauki. Jak poinformowała policja po zdarzeniu, na miejscu "zabezpieczono różne przedmioty"; według mediów były to m.in. ulotki rozdawane wcześniej przez mężczyznę, na których było wezwanie "do wszystkich Polek i Polaków, tych, którzy decydują o tym, kto rządzi w Polsce, aby przeciwstawili się temu, co robi obecna władza i przeciwko czemu on protestuje".

Szef MSWiA podkreślił, że "nie ma powodów, żeby targnąć się na własne życie" w geście protestu wobec rządzących. - To jest ofiara tej propagandy, która ma miejsce w Polsce. Propagandy totalnej opozycji, która mówi o tym, że walczy z rządem poprzez ulicę i zagranicę - powiedział.

Pytany o stan mężczyzny, Błaszczak odpowiedział, że przebywa on w szpitalu w stanie ciężkim. - 40 proc. ciała uległo poparzeniom. Leczył się na depresję z tego, co wiemy - poinformował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Marcheva 2017-10-23 13:59:42
    Pan Minister Błaszczak chyba nie czytał listu, który pozostawił ten nieszczęsny człowiek. W liście samobójcy jest prawda i nie ma histerii ani propagandy.
  • Jorg 2017-10-23 11:50:07
    Szkoda komentować słowa tego błazna.Opowiada bzdury,że niema powodów protestować przeciwko tej władzy.Łamanie na każdym kroku Konstytucji na którą składali przysięgę ,upolitycznienie Trybunału Konstytucyjnego,sądów,telewizji publicznej stosowanie zbiorowej odpowiedzialności,ustawa o demonstracjach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA