REKLAMA

Mariusz Błaszczak: skoncentrowaliśmy się na tym, by Polska lokalna była bezpieczna

  • Autor: PAP/rs
  • 15 listopada 2017 11:44
Mariusz Błaszczak: skoncentrowaliśmy się na tym, by Polska lokalna była bezpieczna Skoncentrowaliśmy się na tym żeby Polska lokalna była Polską bezpieczną - mówi szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Fot. mat. pras. MSWiA

Kiedy rozpoczynaliśmy misję przywracania bezpieczeństwa, skoncentrowaliśmy się na tym żeby Polska lokalna była Polską bezpieczną. Skoncentrowaliśmy się na tym, żeby mieszkańcy małych miejscowości czuli się bezpiecznie - powiedział w środę szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Minister na konferencji podsumował dwa lata pracy MSWiA i podległych mu służb - Policji, Straży Granicznej, straży pożarnej i Biura Ochrony Rządu.

- Obiecywaliśmy, że przywrócimy obywatelom poczucie bezpieczeństwa. Polacy mieli dość zamkniętych na głucho posterunków, patroli przyjeżdżających na wezwanie z oddalonych o kilka kilometrów sąsiednich miejscowości. Polacy mieli dość braku możliwości sprawnego kontaktu z policjantami - powiedział Mariusz Błaszczak.

Jak przypomniał, 500 tys. spraw, dotyczących różnych wykroczeń i przestępstw wpłynęło od mieszkańców w ramach działającej od września 2016 r., internetowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa; 42 proc. z nich, zostało potwierdzonych przez policję potwierdziło się - poinformował.

Minister wspomniał też w swoim wystąpieniu o działalności straży pożarnej. Przypomniał trudne akcje po sierpniowych nawałnicach, kiedy zarówno Państwowa Straż Pożarna, jak i straże ochotnicze ruszyły na pomoc poszkodowanym.

- 98 tys. ratowników przeprowadziło wówczas 27 tys. interwencji. Z taką samą determinacją strażacy prowadzili akcję ratowniczą w Świebodzicach po tym jak runął tam budynek mieszkalny. Spod gruzów udało się uratować 10 osób, w akcji brało udział ponad 140 strażaków, wśród nich byli funkcjonariusze z grup poszukiwawczych, którzy do swojej pracy wykorzystują psy - mówił minister Błaszczak.

Minister przypomniał, że w 2017 r. dla jednostek ochotniczych straży pożarnych przeznaczono kwotę ponad 124 mln zł czyli o 15 mln zł więcej niż w roku ubiegłym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-15 19:22:59
    Panie Ministrze to bajdy, chłam i kłamstwa.....Policja to już nie służba, tylko kupa chamów, ciągle się spieszących, plotkarze, zawierające jakieś przymierza z przestępcami, nie jednokrotnie chroniący bandytów.....a resztę należy do Pana. To nie służby ale Policja rozbijająca rodziny, pokrzywdzony jest niejednokrotnie krzywdzony przez policję ,prokuratora i Sad, który trzyma strony tych dwóch.....tak ,że Pana Uśmiech to uśmiech UPIORA, który nikogo nie słucha i nic nie robi aby sytuację zmienić.....Nooo, ALE PRZECIEŻ TAK WYGLĄDA PRAWORZĄDNOŚĆ W POLSCE, CZEGO MY JESZCZE CHCEMY? PEWNIE WIĘCEJ ZABITYCH W NA POLICJI, W ARESZTACH I PODCZAS PRZESŁUCHAŃ....WIĘCEJ DZIADKÓW I BABĆ ARESZTOWANYCH ZA BUŁKĘ LUB WAFELKA, ALE NIE ZAMYKAMY AFERZYSTÓW BO SIEDZĄ NA MAJĄTKACH POLAKÓW I W POLITYCE !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA