REKLAMA

Mariusz Błaszczak, szef MSWiA do polityków opozycji: "Nie lansujcie się na krzywdzie"

  • Autor: PAP/KDS
  • 15 sierpnia 2017 11:51
Mariusz Błaszczak, szef MSWiA do polityków opozycji: "Nie lansujcie się na krzywdzie" Już od wczoraj gminy mają pieniądze i sukcesywnie uruchamiają wsparcie - powiedział Błaszczak (fot. MSWiA)

Straty i problemy po nawałnicach są sukcesywnie usuwane - zapewnił we wtorek (15.08) szef MSWiA Mariusz Błaszczak po odebraniu meldunków. Zaapelował również do polityków opozycji, by "nie lansowali się na krzywdzie".

Minister spraw wewnętrznych i administracji we wtorek odebrał meldunki dotyczące aktualnej sytuacji pogodowej po nawałnicach, które w ostatnich dniach przeszły nad Polską. Na briefingu mówił, że największe straty są w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Poinformował też, że pomoc została uruchomiona i środki trafiły na konta samorządów. "Już od wczoraj gminy mają pieniądze i sukcesywnie uruchamiają wsparcie" - powiedział Błaszczak.

Jak zaznaczył, ze wszystkich dróg zostały usunięte powalone drzewa, zapewniony jest dostęp wody. Jak mówił, w sobotę odciętych od dostaw energii elektrycznej było pół miliona osób, dziś jest to niespełna 27 tys. "Te straty i problemy są sukcesywnie usuwane" - podkreślił szef MSWiA.

Apelował też do polityków opozycji, by "nie lansowali się na krzywdzie". W ten sposób - jak mówił - odniósł się do "ataków polityków totalnej opozycji w sieci". Mowa tu m.in. o wpisie Grzegorza Schetyny, który szef PO zamieścił na Twitterze. - W przypadku nawałnic, kiedy trzeba szybko usunąć ich skutki, MSWiA musi sprawnie działać. Nie działa. Gdzie jest Błaszczak? - napisał.

 

- Strażacy cały czas usuwają skutki nawałnic i pomagają mieszkańcom. Prosimy śledzić komunikaty - w odpowiedzi na zarzuty Schetyny napisało MSWiA. 

Szef MSWiA zapowiedział tego swoją wizytę (15.08) w woj. kujawsko-pomorskim. Przypomniał też, że premier Beata Szydło pojedzie tego dnia na tereny zniszczone przez nawałnice w województwie pomorskim.

Przypomnijmy, że tylko w weekend strażacy interweniowali ponad 15 tys. razy. W poniedziałek wyjeżdżali co najmniej 700 razy do usuwania skutków burz i silnego wiatru. Najtrudniejsza sytuacja była w województwie kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i pomorskim.

Od piątku przez trzy dni pracowało prawie 54 tys. strażaków PSP i OSP. W wyniku nawałnic zginęło sześć osób (pięć na Pomorzu i jedna w Wielkopolsce), a około 50 zostało rannych. Silny wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 3 tys. domów, w tym ponad 2 tys. mieszkalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA