REKLAMA

Mariusz Błaszczak: Usprawnimy wypłatę środków dla poszkodowanych

  • Autor: PAP/JS
  • 16 sierpnia 2017 14:42
Mariusz Błaszczak: Usprawnimy wypłatę środków dla poszkodowanych Mariusz Błaszczak wyjaśnił, chodzi o to, żeby skrócić czas oczekiwania na wypłaty i o to, żeby pieniądze trafiały do osób, które potrzebują wsparcia (fot. MSWiA/twitter)

Rząd przygotuje projekt rozporządzenia, który umożliwi zastąpienie rzeczoznawców urzędnikami z uprawnieniami budowlanymi - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Jak dodał, chodzi o usprawnienie wypłat pieniędzy osobom poszkodowanym w nawałnicach.

"Po dzisiejszych porannych konsultacjach razem z ministrem infrastruktury przygotujemy projekt rozporządzenia rządu, który umożliwi zastąpienie rzeczoznawców, urzędnikami z uprawnieniami budowlanymi" - powiedział Błaszczak na konferencji prasowej w Poznaniu.

"Komisje powołane na poziomie gmin, w których byłby urzędnik o uprawnieniach budowlanych, dokonywałyby szacowania strat i byłyby podstawą później do uruchamiania pieniędzy" - podkreślił szef MSWiA.

Jak wyjaśnił, chodzi o to, żeby skrócić czas oczekiwania na wypłaty i o to, żeby pieniądze trafiały do osób, które potrzebują wsparcia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • irek 2017-08-16 16:47:53
    A co z ofiarami prokuratury w Amber GoldREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA