REKLAMA

Mariusz Max Kolonko apeluje o ograniczenie zagranicznego kapitału w polskich mediach

  • Autor: GP
  • 29 stycznia 2016 16:08

• Mariusz Max Kolonko zbiera podpisy w sieci pod petycję, którą chce skierować do Sejmu.
• Dziennikarz apeluje, aby prawnie ograniczyć obecność zagranicznego kapitału - głównie niemieckiego - w polskich mediach.
• Kolonko nie precyzuje jednak, jak miałaby wyglądać w szczegółach ustawa ograniczająca wpływ obcego kapitału na media w Polsce i ich przekaz.

18 stycznia ruszyła kampania internetowa Mariusza Maxa Kolonko. Jej celem jest zwrócenie uwagi polskiego ustawodawcy na niebezpieczny, w ocenie dziennikarza, wpływ obcych medialnych koncernów na polskie media.

W celu zmian prawa i stworzenia ustawy ograniczającej wpływ obcego kapitału, w tym zwłaszcza kapitału niemieckiego na media, zainicjowano petycję do Sejmu. Zbieranie podpisów trwa w serwisie internetowym citizengo.org, który stawia sobie za cel obronę wartości wynikających z godności człowieka i aktywizacji obywateli.

W uzasadnieniu petycji, której adresatem jest polski sejm czytamy: - Jesteśmy zaniepokojeni widoczną ingerencją niemieckich organizacji medialnych w życie polityczne w Polsce. Jest to działalność szkodliwa dla polskiej racji stanu i dla obywateli pragnących żyć w kraju wolnym od medialnej propagandy. Dlatego zwracamy się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o ograniczenie udziału kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Polski. 

Mariusz Max Kolonko w swoim publicystycznym programie, ukazującym się w sieci pokazuje, że praktyka ograniczania zagranicznego kapitału w mediach nie jest nowym pomysłem i powinna zaistnieć także w Polsce. W jego ocenie temat jest mało widoczny w debacie publicznej.

Na dzień 29 stycznia, w jedenastym dniu zbierania podpisów, poparcie dla inicjatywy zgłosiło ponad 113 tysięcy osób.

Petycja zamieszczona w internecie, źródło: citizengo.org

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • DAREK WROBLEWSKI 2016-02-04 08:48:46
    Podpisz Petycję o Ograniczenie Kapitału niemieckiego w Mediach w POLSCE PETYCJA.SeeMyInside.com AMERYKANSKO-POLSKIE NOWE MEDIA SCOTTSDALE , ARIZONA USA POPIERAJ MNIE JA POPRE WAS!
  • Mati 2016-02-01 00:15:54
    Zdecydowanie popieram te akcję. Należy niemców pozbawić możliwości szkalowania Polaków i zarządać odszkodowań za II wojnę. Mają dużo złota więc przyjmiemy nawet odszkodowania w tej formie. To wyjątkowo podły naród.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA