REKLAMA

Marsz 4 czerwca: KOD prosi PO, PSL i Nowoczesną by nie promowały się podczas marszu

  • Autor: GP
  • 03 czerwca 2016 10:36
Marsz 4 czerwca: KOD prosi PO, PSL i Nowoczesną by nie promowały się podczas marszu Szef klubu parlamentarnego PO, Sławomir Neumann tłumaczył także dlaczego w partii dochodzi do zawieszeń posłów. (fot.:facebook.com/slawekneumann)

• Sławomir Neumann w piątek (3 czerwca) mówił, że KOD prosi PO, Nowoczesną i PSL o wstrzymanie się z propagowaniem partii przy inicjatywach Komitetu. Politycy PO będą jednak obecni na marszach w sobotę (4 czerwca).
• W kontekście zawieszonych polityków PO - Michała Kamińskiego i europosła Jarosława Wałęsy - Neumann mówił: - Nie ma świętych krów w PO.

W piątek (3 czerwca) polityk PO, Sławomir Neumann zapewniał, że KOD prosił PO, Nowoczesną i PSL o nieingerowanie w przygotowywany, następny marsz. Komitet i byli prezydenci Polski (Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski) przygotowują w sobotę (4 czerwca), w rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce, marsz.

- Marsz jest organizowany przez KOD i trzech byłych prezydentów. KOD prosił nas kilka tygodni temu o to, aby Nowoczesna, PO i PSL nie wchodziły jako partie w tę manifestację - mówił w TVP polityk PO.

W tle sprawy pojawia się europoseł Jarosław Wałęsa, który w środę (1 czerwca) zawiesił swoje członkostwo w PO. Powodem jego wahania miała być właśnie decyzja partii o promocji marszu KOD.

O ile Wałęsa sam zdecydował o zawieszeniu, Michała Kamińskiego partia pokarała ograniczeniem członkostwa w klubie.

- To jest kara za nieprzestrzeganie regulaminu - uzasadniał decyzję wobec Kamińskiego Neumann. - Na kolegium ukaranych zostało kilkunastu posłów. Zawieszony został jeden, który mimo wcześniejszych rozmów, spotkań i tłumaczenia, nie chciał wykonywać tego, co robią wszyscy nasi posłowie. Nie ma świętych krów w PO.

Neumann, mimo że KOD prosił PO by aktywnie nie promowała swojego udziału w marszu, sam chce wyrażać politycznie swój sprzeciw wobec PiS.

- Z tego co wiem, Grzegorz Schetyna będzie na jednym z marszów, ja będę pewnie w Warszawie albo w Gdańsku na marszu KOD-u. (...) Nasi członkowie mają zalecenie, by angażowali się w takie przedsięwzięcia - doprecyzował polityk. Politycy PO często są obecni na marszach KOD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zeghar 2016-06-03 18:06:07
    Ty patrz, a wydawałoby się, że czas jedynie słusznych partii minął...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA