REKLAMA

Marsz Niepodległości budzi skrajne emocje. Co myślą Polacy?

  • Autor: PAP/AT
  • 22 listopada 2017 06:29
Marsz Niepodległości budzi skrajne emocje. Co myślą Polacy? Wyniki sondażu IBRiS wskazują na wyraźny podział w ocenie Marszu Niepodległości przez Polaków (fot.shutterstock)

Marsz Niepodległości 11 listopada budzi tyle samo ocen pozytywnych co negatywnyc.

Tegoroczny Marsz Niepodległości budzi tyle samo ocen pozytywnych jako impreza "patriotyczna" co negatywnych opinii tych, którzy uważają, że nacjonalizm i antysemityzm nie były nieistotnym marginesem tej imprezy - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Wyniki sondażu IBRiS, wykonanego na zlecenie "Rzeczpospolitej", na próbie 1100 respondentów, wskazują na wyraźny podział w ocenie Marszu Niepodległości przez Polaków.

Czytaj też: Jest śledztwo ws. propagowania faszyzmu na Marszu Niepodległości

Opinię, że "Marsz Niepodległości to impreza patriotyczna, a nacjonalizm i antysemityzm to nieistotny margines tego wydarzenia", podziela 43,9 proc. respondentów, natomiast 43,7 proc. - nie zgadza się z nią. Zdania na ten temat nie wyraziło 12,4 proc. pytanych.

Co piąty badany (21,1 proc.) uważa, że Polskę powinni zamieszkiwać tylko Polacy. Większość jednak (78,5 proc.) nie zgodziło się z takim stwierdzeniem. Jedynie 0,4 proc. pytanych nie wyraziło opinii na ten temat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA