REKLAMA

Marszałek Marek Kuchciński napisał list do uczniów i nauczycieli

  • Autor: PAP/AT
  • 04 września 2017 10:15
Marszałek Marek Kuchciński napisał list do uczniów i nauczycieli Marszałek Sejmu napisał list do uczniów i nauczycieli z okazji rozpoczęcia roku szkolnego (Marek Kuchciński, fot.marekkuchcinski.pl)

Ufam, że zarówno nauczycielom, jak i uczniom praca przyniesie wiele satysfakcji - napisał w liście z okazji rozpoczęcia roku szkolnego marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

• Dobrze wykształcona młodzież to największy kapitał - napisał Kuchciński.

• Ufam, że wspólne lekcje przyniosą wiele satysfakcji - zaznaczył.

• Mogą być one wyprawą w świat literatury, historii i nauk ścisłych - dodał.

Zwracając się do dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkół, Kuchciński życzył im "w tym inauguracyjnym dniu (...) zadowolenia z pełnionych obowiązków". "Życzę również wielu uśmiechów dzieci i młodzieży, by wspólna lekcyjna praca zaowocowała zwycięstwami w konkursach i olimpiadach" - napisał w opublikowanym na Twitterze liście.

"Ufam, że zarówno nauczycielom, jak i uczniom praca przyniesie wiele satysfakcji, gdyż nauka może być przygodą, zaś wspólne lekcje swoistą wyprawą w nieznany świat literatury, historii oraz nauk ścisłych" - dodał.

"Korzystając z okazji, pragnę serdecznie podziękować gronu pedagogicznemu za przekazywanie młodym pokoleniom wiedzy o wielowiekowym dorobku minionych generacji. Dzięki Państwa pracy uczniowie poszerzają horyzonty, rozwijają erudycję i odnajdują swoje pasje. Dobrze wykształcona młodzież to nasz największy kapitał. Kapitał, który wy, nauczyciele i wychowawcy, wciąż pomnażacie" - podkreślił Kuchciński.

Czytaj też: Para prezydencka na nowy rok szkolny: Losy państw decydują się w domach i w murach szkół

"Drodzy uczniowie - z dumą noście Polskę w sercu, pielęgnujcie lokalne tradycje i piękną naszą historię. Życzę Wam spełnienia młodzieńczych marzeń oraz powodzenia w nowym roku szkolnym. Serdecznie pozdrawiam całą szkolną społeczność" - zakończył list marszałek.

W poniedziałek (4 września) rozpoczyna się nowy rok szkolny 2016/2017. Według Ministerstwa Edukacji Narodowej, naukę we wszystkich typach szkół podejmie ponad 4,9 mln uczniów. Wśród nich będzie ponad 370 tys. uczniów klas I szkół podstawowych.

Nowy rok szkolny będzie pierwszym rokiem z nową strukturą szkół. Uczniowie, którzy w czerwcu tego roku skończyli klasy VI, zamiast do gimnazjów, poszli do VII klasy 8-letniej szkoły podstawowej. Do gimnazjów nie przeprowadzono w tym roku rekrutacji. Tym samym rozpoczęło się ich wygaszanie. Rok szkolny w gimnazjach rozpoczną tylko uczniowie klas II i III.

Z nowym rokiem ruszają też szkoły branżowe I stopnia, które powstały z przekształconych zasadniczych szkół zawodowych.

Rok szkolny 2017/2018 potrwa do 22 czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA