REKLAMA

Marszałkowie parlamentu na Jasnej Górze

  • Autor: GP
  • 24 listopada 2015 13:33
Marszałkowie parlamentu na Jasnej Górze Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w czasie obrad sejmu (fot. P.Drabik, flickr.com, licencja CC BY 2.0)

Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski odwiedzili 23 listopada Klasztor na Jasnej Górze. Marszałkowie Sejmu i Senatu zawierzyli Ojczyznę opiece i wstawiennictwu Matki Boskiej, Królowej Polski.

Obaj panowie byli w Częstochowie z wizytą o charakterze prywatnym. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zaznaczył, że często odwiedza Jasną Górę, zwłaszcza w chwilach ważnych dla jego życia.

- Jesteśmy skromnymi urzędnikami państwowymi i chcemy jak najlepiej służyć narodowi, mając świadomość ciężaru jaki na nas spoczywa i ponad 1050-letnich dziejów Polski w chrześcijańskiej Europie – mówił Marszałek Kuchciński dziennikarzom. - Jesteśmy reprezentantami najstarszej władzy ustawodawczej, bo Sejm swego marszałka miał już w połowie XVI wieku.

Przygotowania do 1050-lecia Chrztu Polski

Panowie swą wizytę wpisują w ważną datę dla polskiej państwowości i polskiej tożsamości narodowej, jaką jest 1050-lecie chrztu Mieszka I, pierwszego historycznego władcy Polski.

- Pamiętam Millenium Chrztu, to co działo się 50 lat temu, jak wielkie były oczekiwania Polaków na zjednoczenie Polski katolickiej – wspominał Marszałek Sejmu. - Tego zjednoczenia narodowego wtedy nie było i cieszę się, że w tej chwili ta wspólnota narodowa jest.

Obchody będą organizowane w przyszłym roku. Będą łączone z Światowymi Dniami Młodzieży, których gospodarzem jest Kraków w 2016 r. Gościem uroczystości będzie papież Franciszek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Renifer Rudolf 2015-11-25 21:46:51
    Panowie zapomnieli o powierzeniu kraju opiece nowego patrona - Świętego Mikołaja. Bez jego wstawiennictwa nici z obietnic wyborczych.
  • olo rolnik 2015-11-24 14:54:23
    Nie tracić czasu na modlitwę i brać się do roboty. Bo naród modlitwą się nie naje a jak będzie głodny to was wywali na zbity pysk. Wybory za cztery lata. PAMIĘTAJCIE.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA