REKLAMA

Marzenna Drab, wiceminister edukacji spotkała się z Andżeliką Borys. O czym rozmawiały?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 13 stycznia 2016 12:35
Marzenna Drab, wiceminister edukacji spotkała się z Andżeliką Borys. O czym rozmawiały? Andżelika Borys podziękowała MEN za wspomaganie nauczania języka polskiego na Białorusi. (fot. men.gov.pl)

· Wiceminister edukacji Marzenna Drab spotkała się z Andżeliką Borys ze Związku Polaków na Białorusi.
· Tematem spotkania była sytuacja oświaty polskiej mniejszości narodowej na Białorusi.

Andżelika Borys podziękowała MEN za wspomaganie nauczania języka polskiego na Białorusi. Wskazała na aspekt edukacyjny zorganizowanych przez MEN w 2015 r. kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży. Ich uczestnicy mogli doskonalić znajomość języka polskiego, dzięki czemu poznają współczesną Polskę i nawiązują kontakty z polskimi rówieśnikami.

Andżelika Borys podkreśliła także korzyści dla podnoszenia efektywności nauczania płynące z organizacji doskonalenia zawodowego nauczycieli. Podziękowała za wyposażanie szkół organizacji Polaków w podręczniki i pomoce dydaktyczne.

Ważnym tematem spotkania była kwestia podpisania porozumienia między rządem Rzeczypospolitej Polskiej a rządem Republiki Białorusi o współpracy w dziedzinie edukacji, które ureguluje zasady wspomagania nauczania języka polskiego na Białorusi.

Wiceminister edukacji Marzenna Drab zapewniła, że podjęte zostaną wszelkie możliwe działania mające na celu podpisanie porozumienia.  

Języka polskiego uczy się na Białorusi ponad 12 tys. dzieci i młodzieży. Nauczanie prowadzone jest w ponad 190 ośrodkach, przede wszystkim w szkołach organizacji Polaków: Związku Polaków na Białorusi i Polskiej Macierzy Szkolnej. W proces nauczania zaangażowanych jest ponad 200 nauczycieli.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA