REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Dobro wspólne wymaga współpracy. Czasem ponad podziałami politycznymi

  • Autor: PAP/AT
  • 04 stycznia 2018 07:59
Mateusz Morawiecki: Dobro wspólne wymaga współpracy. Czasem ponad podziałami politycznymi Podczas expose powiedziałem, że będę się starał, aby rząd Zjednoczonej Prawicy był rządem zjednoczonej Polski - powiedział premier (Mateusz Morawiecki, fot.premier.gov.pl)

Państwo polskie wciąż wymaga naprawy, i to w wielu obszarach. Bardzo mi zależy, żebyśmy przyjęli prostą zasadę: wszystko, co robimy wewnątrz kraju, ma służyć naszym obywatelom, a wszystko, co robimy na zewnątrz, ma służyć interesowi Rzeczpospolitej - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

"Nie ma dla mnie ważniejszego społecznie wyzwania niż przywracanie polskim rodzinom godnego życia i bezpieczeństwa finansowego" - powiedział w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" premier Mateusz Morawiecki.

"Mnie ukształtowało w ogromnym stopniu to, co do 1989 r. działo się w moim życiu, w życiu mojej rodziny, naszego środowiska Solidarności i Solidarności Walczącej oraz w Polsce" - mówi Morawiecki. "Wolę patrzeć na siebie z perspektywy drogi, jaką przeszedłem - od chłopaka z Solidarności Walczącej, przez historyka, ekonomistę i prawnika, urzędnika w Komitecie Integracji Europejskiej, a potem bankowca. I teraz polityka" - dodał.

W jego ocenie "nie można prowadzić głębokich reform, przebudowy państwa, traktując społeczeństwo, a zwłaszcza jego słabszą, mniej zamożną część, jak piąte koło u wozu". Zdaniem Morawieckiego "przez ponad 25 lat polskie elity bardziej interesowały się sytuacją na giełdach zagranicznych niż kondycją polskich rodzin".

Czytaj też: Morawiecki: Polska ma prawo naprawiać wymiar sprawiedliwości

Pytany jakie emocje u innych chciałby wzbudzać jako premier, odpowiedział: "oczywiście pozytywne". Przyznał jednak, że zdaje sobie sprawę "z wysokiej temperatury sporów" i "za wysokiej amplitudy podziałów politycznych w Polsce". "Podczas expose powiedziałem, że będę się starał, aby rząd Zjednoczonej Prawicy był rządem zjednoczonej Polski" - przypomniał w wywiadzie.

Według premiera "państwo polskie wciąż wymaga naprawy, i to w wielu obszarach". "Bardzo mi zależy, żebyśmy przyjęli prostą zasadę: wszystko, co robimy wewnątrz kraju, ma służyć naszym obywatelom, a wszystko, co robimy na zewnątrz, ma służyć interesowi Rzeczpospolitej" - dodał. Morawiecki mówił również, że "dobro wspólne wymaga pracy, ale przede wszystkim wymaga współpracy". "Czasem ponad podziałami politycznymi" - zaznaczył. Dodał, że chciałby "poszerzać przestrzeń naszego dobra wspólnego przez wymianę argumentów, a nie ciosów".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA