REKLAMA

Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda liderami zaufania

  • Autor: PAP/AH
  • 08 stycznia 2018 06:31
Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda liderami zaufania Poza prezydentem i premierem dużym zaufaniem Polaków cieszy się także wicepremier Beata Szydło, Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński. Fot. KPRM

Prezydent pozostaje liderem zaufania politycznego. Pozytywną oceną darzy go 46,7, proc. ankietowanych. Jednak taki sam wynik poparcia otrzymał w styczniu premier Mateusz Morawiecki. Oznacza to 18 pkt. proc. wzrostu poparcia dla szefa rządu w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, z pozytywną oceną 46,7 proc. ankietowanych, znaleźli się na czele rankingu zaufania do polityków - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu.

Jednocześnie brak zaufania do Andrzeja Dudy zadeklarowało 39,1 proc. badanych, w przypadku Mateusza Morawieckiego było to 28,9 proc.

Poza prezydentem i premierem dużym zaufaniem Polaków cieszy się także wicepremier Beata Szydło (40,9 proc.) oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (34,4 proc.), a także prezes PiS Jarosław Kaczyński (34,2 proc.).

W przypadku Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego także odnotowano wzrost zaufania, w wysokości odpowiednio 7 i 5 pkt proc.

Jak wynika z sondażu zamieszczonego w niedzielę na stronach Onetu, najmniejszym zaufaniem Polacy obdarzają wciąż szefa MON Antoniego Macierewicza (67,2 proc. ocen negatywnych), przy czym polityk odnotował lepszy wynik, niż miesiąc wcześniej.

Niskie poparcie badani zadeklarowali także w stosunku do Grzegorza Schetyny (56,2 proc. ocen negatywnych, przy 16,9 proc. pozytywnych). Znaczna część badanych wyraziła się też negatywnie w stosunku do Zbigniewa Ziobry (56,5 proc.) i Jarosława Kaczyńskiego (55,7 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA