REKLAMA

Mateusz Morawiecki: W 2018 r. planujemy wdrożyć zmiany w OFE

  • Autor: PAP/JS
  • 14 lutego 2017 16:16
Mateusz Morawiecki: W 2018 r. planujemy wdrożyć zmiany w OFE Mateusz Morawiecki (fot.:twitter.com/MR_GOV_PL)

W 2018 r. planujemy wdrożyć zmiany w OFE, zgodnie z nimi 75 proc. aktywów ma trafić na Indywidualne Konta Emerytalne Polaków, a 25 proc. do Funduszu Rezerwy Demograficznej, którym ma zarządzać Polski Fundusz Rozwoju - zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

Wicepremier minister rozwoju i finansów był pytany przez dziennikarzy o reformę OFE.

Morawiecki przypomniał, że od kilku miesięcy trwają prace analityczne nad reformą. Powiedział, że w "najbliższych kilku miesiącach" we współpracy m.in. z ZUS i resortem pracy zacznie się konkretyzacja propozycji zmian w OFE, "w taki sposób, żeby były one zgodnie z naszymi pierwotnymi założeniami", czyli 75 proc. aktywów ma trafić na Indywidualne Konta Emerytalne, pozostałe 25 proc. aktywów (ok. 35 mld zł) zostanie przekazane do Funduszu Rezerwy Demograficznej, nad którym zarządzanie ma przejąć PFR.

"Planujemy to wdrożyć w 2018 r. Będzie to doprecyzowanie dzisiejszego sposobu funkcjonowania OFE" - poinformował Morawiecki.

"Analitycy na całym świecie dziwią się, co to za niezwykłe zjawisko pod tytułem Otwarty Fundusz Emerytalny, który inwestuje głównie w akcje. Wiadomo z czego to się wzięło, nie cofniemy koła historii, ale chcemy naprawiać pewne błędy i ten system OFE przetransformować, w taki sposób, żeby on (...) rozsądniej służył zarówno polskiej gospodarce, jak i przyszłym emerytom" - dodał wicepremier.

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • patriota 2017-02-14 16:42:35
    Kolejny skok na OFE, lecz zlata tyko jeden rok dziury budżetowej patologicznego +500, następnym razem przy rozdawnictwie publicznych pieniędzy zastanówcie się nad zarobieniem powyższych środków finansowych zanim odgwiżdżecie sukces programu jak 500+. Renciści grup III-II nie tyko powinni móc dorobić lecz również otworzyć własną działalność gospodarczą (zamrożony potencjał Polaków którzy stracili nadzieję na uczciwe Państwo, w znacznej większości przestali pracować płacić podatki, jest inny aspekt pozytywny powyższego projektu lecz infomacie nie na stronie wystarczy pomyśleć).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA