REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Zmiany w 500 plus? Tylko "in plus"

  • Autor: PAP/KDS
  • 31 października 2017 21:00
Mateusz Morawiecki: Zmiany w 500 plus? Tylko "in plus" Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister finansów i rozwoju (fot. Grupa PTWP)

Zmiany w rządowym programie 500 plus są możliwe. Jednak - jak zaznacza Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju i finansów, mogą być one wyłącznie z korzyścią dla rodzin. - Ewentualna zmiana progu dochodowego na członka rodziny mogłaby spowodować, że jeszcze więcej rodzin z jednym dzieckiem będzie mogło być beneficjentem programu - mówi.

Morawiecki, który był gościem programu "Fakty po faktach" w TVN24 zdystansował się od pomysłów pojawiających się w debatach ekonomistów, by więcej pieniędzy z programu 500 plus przeznaczać na kolejne dzieci (np. 700 zł na trzecie, 1000 na czwarte dziecko), a na drugie jedynie 300 zł.

- Na pewno będziemy się trzymać programu 500 plus, bo jest on fundamentalnie ważny z punktu widzenia społecznego, ale też demograficznego, rodzinnego - powiedział. - Jeśli na trzecie, czwarte i piąte dziecko miałoby być więcej pieniędzy, to na pewno nie będzie mniej pieniędzy niż do tej pory wydajemy w niektórych przypadkach na pierwsze dziecko oraz na drugie dziecko - zapewnił.

Wicepremier podkreślił, że jeśli miałyby nastąpić zmiany, to tylko "in plus". Dodał, że z jego perspektywy nie wchodzi w grę zmiana, która miałaby polegać na tym, by na drugie dziecko wypłacano 300 zł.

- Nie wyobrażam sobie, byśmy chcieli w ten sposób postąpić. Raczej - jeżeli sytuacja budżetowa pozwoli w kolejnych latach - to chcemy kolejne środki wydawać na cele społeczne - powiedział.

Jak zaznaczył, w przyszłości będą myśleć o zmianie progu dochodowego na jednego członka rodziny, co przy odpowiednich zmianach może sprawić, że jeszcze więcej rodzin z jednym dzieckiem będzie mogło być beneficjentem tego programu 500 plus. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA