REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Związkowcom przydałoby się, żeby czasem zamienili się w pracodawców

  • Autor: PAP/AT
  • 17 października 2017 13:17
Mateusz Morawiecki: Związkowcom przydałoby się, żeby czasem zamienili się w pracodawców Ukrainiec, Białorusin czy Hindus w rzeczywistości tworzą miejsca pracy - powiedział wicepremier (Mateusz Morawiecki, fot.twitter.com/MR_GOV_PL)

Gospodarka to dziś mechanizm skomplikowanych naczyń połączonych, w którym przyjezdny czasem nie zabiera nam pracy, tylko tworzy miejsca pracy - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów wziął we wtorek (17 października) udział w konferencji "Układy zbiorowe pracy - drogą do społecznej gospodarki rynkowej".

Zwracał uwagę, że "ten Ukrainiec, Białorusin, Hindus, ktoś kto przyjeżdża z zewnątrz", którego związki zawodowe traktują czasem jako zagrożenie, w rzeczywistości tworzy miejsca pracy.

"Bo jak nie przyjedzie tu i nie będzie pracował, to te miejsca pracy się wyniosą z Polski" - tłumaczył.

"Gospodarka to dziś mechanizm skomplikowanych naczyń połączonych, w którym przyjezdny czasem nie zabiera nam pracy, tylko tworzy miejsca pracy" - powiedział wicepremier.

Czytaj też: W Polsce będą potrzebni pracownicy z innych krajów

Jak dodał, był niedawno na południowym Mazowszu, na zaproszenie posła PiS Marka Suskiego, gdzie zwiedził wiele gospodarstw sadowniczych i przetwórstwa rolno-spożywczego.

"Powiem państwu, nie byłoby naszego przemysłu jabłczano-przetwórczego, gdyby nie pracownicy zza wschodniej granicy. Po prostu by nie było, chyba że wy, związki zawodowe coś zrobicie w drugą stronę, żebyśmy my, Polacy, chcieli tam pracować" - podkreślał wicepremier.

Czytaj też: Ukraińcy już nie wystarczą. Polska sięga po pracowników z Azji

Ale, jak dodał, "na siłę tam nikogo nie przyciągniemy", bo "niewolnictwo skończyło się 150 lat temu".

Morawiecki mówił też, że związkowcom przydałoby się, żeby czasem zamienili się w pracodawców, założyli własny biznes i musieli poprowadzić własną firmę. "Myślę, że to by się przydało wszystkim, spojrzenie z różnych perspektyw" - zaznaczył.

"Chciałbym zaapelować, byśmy spojrzeli z różnych perspektyw, pracodawcy, pracownika, bezrobotnego, ale i przemysłu przyszłości i tych robotów, które będą nas zastępować" - powiedział wicepremier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • qwert 2017-10-17 19:44:26
    Do inżynier: panie inżynierze, stuknij się pan w makówkę i sam zapieprzaj za 10 zł na godzinę. mój sąsiad, oczywiście kierownik, co dnia jest przez godzinę w domu w czasie godzin pracy. natomiast pysk mu się nie zamyka gdy mówi o roszczeniach swoich podwładnych.
  • inżynier 2017-10-17 17:30:42
    Słusznie Panie ministrze. Szefowie związków wykazują się głównie wielką butą i niewiedzą. Szczególnie w latach 90-tych przyczynili się do upadku wielu zakładów przez nadmierne żądania i chęć zarządzania firmą o czym nie mieli zielonego pojęcia, a i teraz nic się nie zmieniło. Nie identyfikują się z firmą, żeby dbać o jej rozwój tylko żądają, żądają, żądają profitów dla siebieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA