REKLAMA

Matura 2017, MEN: Wyniki nie odbiegają od tych z lat poprzednich

  • Autor: PAP/AT
  • 30 czerwca 2017 12:02
Matura 2017, MEN: Wyniki nie odbiegają od tych z lat poprzednich Wyniki matury 2017 z poszczególnych przedniotów. Ile osób zdało? (fot.pixabay.com)

Wiceminister edukacji Maciej Kopeć ocenił, że wyniki tegorocznych matur nie odbiegają zasadniczo od wyników, które były w ubiegłych latach.

• Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki matur.

• Wśród tegorocznych absolwentów z liceów maturę zdało 84,4 proc.

• Wśród tegorocznych absolwentów z techników zdało 67,9 proc.

• Wiceminister edukacji Maciej Kopeć ocenił, że wyniki nie odbiegają zasadniczo od wyników z lat ubiegłych.

Wyniki majowych egzaminów przedstawił w piątek (30 czerwca) na konferencji prasowej w Warszawie dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

W tym roku po raz pierwszy jest na nich umieszczony napis "PRK" i cyfra rzymska IV, co wynika z wprowadzenia Polskiej Ramy Kwalifikacji. Cyfra informuje, na jakim poziomie ma kwalifikacje właściciel świadectwa.

Obecny na prezentacji wyników wiceminister edukacji Maciej Kopeć ocenił, że nie odbiegają zasadniczo od wyników z lat ubiegłych.

Wśród tegorocznych absolwentów z liceów maturę zdało 84,4 proc., a prawo do poprawki ma 10,7 proc. Wśród tegorocznych absolwentów z techników zdało 67,9 proc., prawo do poprawki ma 22,4 proc.

Czytaj tez: Zdałeś maturę? Teraz wybierz studia. Ten kierunek poleca wiceminister

W liceach egzamin pisemny z języka polskiego zdało 98 proc. maturzystów (średni wynik na obowiązkowym poziomie podstawowym to 59 proc. punktów, na rozszerzonym, wybieranym tylko przez chętnych - 52 proc.), z matematyki - 87 proc. (średni wynik na obowiązkowym poziomie podstawowym to 60 proc., na rozszerzonym - 47 proc.), a z najczęściej wybieranego języka obcego, czyli angielskiego - 95 proc. (średni wynik na obowiązkowym poziomie podstawowym to 77 proc., na rozszerzonym - 65 proc.).

Jeśli chodzi o inne języki obce, to w liceach maturę z francuskiego zdało 99 proc. abiturientów, z hiszpańskiego - 98 proc., niemieckiego - 96 proc., rosyjskiego - 94 proc., włoskiego - 98 proc.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA