REKLAMA

ME nie planuje uwolnienia cen energii dla gospodarstw domowych

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 21 marca 2016 14:57
ME nie planuje uwolnienia cen energii dla gospodarstw domowych Zdaniem Tchórzewskiego uwolnienie cen energii mogłoby wywołać znaczące skutki dla budżetów gospodarstw domowych (fot. PTWP)

Nie przewidujemy w najbliższym czasie uwolnienia cen energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych, ponieważ mogłoby to wywołać znaczące skutki dla budżetów gospodarstw domowych - mówi Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

- W ramach dyskusji z Unią Europejską temat uwolnienia cen energii elektrycznej stale wraca i takie są oczekiwania, żeby Polska temu trendowi się podporządkowała. Nasz rząd uważa jednak, że jest to przedwczesne. Nie przewidujemy w najbliższym czasie uwolnienia cen energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych, ponieważ mogłoby to wywołać znaczące skutki dla budżetów gospodarstw domowych - powiedział Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

Obecnie ceny energii na rynku hurtowym są bardzo niskie, co jest sprzyjającą okolicznością do całkowitego uwolnienia cen energii. Minister Tchórzewski odpowiada, że jest to argumentacja tej chwili, ale jeżeli popatrzymy na plany rządu, to sytuacja wygląda już inaczej.

- Chcielibyśmy, żeby w Polsce przynajmniej dwukrotnie wzrosło zużycie energii elektrycznej w gospodarstwach domowych, wtedy będziemy na równi z zużyciem energii z gospodarstwami domowymi w UE. Wtedy inaczej wygląda sprawa uwolnienia cen energii. Zależy nam bardzo na tym, aby stać było naszych obywateli na korzystanie z urządzeń elektrycznych w gospodarstwach domowych i to w dużo szerszym zakresie niż obecnie – dodaje Krzysztof Tchórzewski.

Czytaj całość na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA