REKLAMA

Medyczna marihuana: Jest obywatelski projekt legalizacji

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynekzdrowia.pl
  • 07 lipca 2016 14:48
Medyczna marihuana: Jest obywatelski projekt legalizacji Chcą by konopie można było uprawiać w celach medycznych (fot. RZ)

Koalicja Medycznej Marihuany rozpoczęła zbiórkę stu tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy mającej zalegalizować użycie narkotycznych konopi dla celów leczniczych - informuje "Rzeczpospolita".

Projekt przewiduje powstanie centralnego rejestru lekarzy wykorzystujących w leczeniu marihuanę. Obrót tym surowcem ma być ewidencjonowany, a konopie będzie można uprawiać w celach medycznych po uzyskaniu zezwolenia inspektora farmaceutycznego.

Niemal identyczny projekt ustawy jest już w Sejmie - złożył go w lutym 2016 r. Piotr Liroy-Marzec wraz z grupą posłów Kukiz'15 - przypomina "Rz". Jednak do tej pory nie dostał nawet numeru druku - formalnie z powodu negatywnej opinii Biura Analiz Sejmowych, które twierdzi, że nowe przepisy mogłyby być niezgodne z prawem europejskim.

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA