REKLAMA

MEN: 1 września projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty

  • Autor: bad
  • 15 lutego 2016 17:30
MEN: 1 września projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty – Naszym celem jest wykształcenie takiego absolwenta szkoły, który potrafi poprawnie posługiwać się językiem ojczystym, znać historię swojego kraju oraz czytać ze zrozumieniem – powiedziała Anna Zalewska. (fot.: MEN)

• 1 września ma być gotowy projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty.
• Nowa podstawa programowa powinna być elastyczna.
• Absolwent polskiej szkoły ma poprawnie posługiwać się językiem ojczystym, znać historię swojego kraju oraz czytać ze zrozumieniem.

– Pierwszego września chcemy pokazać gotowy projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty – powiedziała minister edukacji Anna Zalewska.

Szefowa MEN w poniedziałek, 15 lutego wzięła udział w Społecznym Kongresie Oświaty Polskiej, który odbył się w Warszawie.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o kształceniu nauczycieli, podręcznikach, wychowawczej funkcji szkoły oraz zmianie podstawy programowej na wszystkich etapach nauczania.

Nowa podstawa programowa powinna być na tyle elastyczna, aby odpowiadała uczniowi na każdym etapie jego nauki – podkreśliła szefowa MEN.

Minister Anna Zalewska przypomniała także o trwającej do czerwca ogólnopolskiej debacie pod hasłem „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana”. Zachęcała uczestników spotkania do włączenia się w działania mające na celu wprowadzenie dobrych zmian w edukacji.

Podczas Kongresu zastanawiano się również jaki jest cel polskiej szkoły oraz jaki ma być jej absolwent. Poruszano także kwestie dotyczące systemu oceniania ucznia, systemu egzaminów oraz roli rodziców w szkole.

– Naszym celem jest wykształcenie takiego absolwenta szkoły, który oprócz kompetencji matematycznych i informatycznych potrafi poprawnie posługiwać się językiem ojczystym, znać historię swojego kraju oraz czytać ze zrozumieniem – dodała Anna Zalewska.

Społeczny Kongres Oświaty Polskiej odbył się w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego organizatorem był Klub Ronina.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • puszatek 2016-02-16 16:07:01
    Do reformator: No i o co Ci chodzi? Uzasadnij! Co spieprzyć? Chyba powinno być to normalne, że Polak zna swoją historie, no chyba że jesteś lemingiem, co wszystko łyka.
  • reformator 2016-02-16 15:43:17
    Co by tu jeszcze spieprzyć panowie ....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA