REKLAMA

MEN: 6-latki muszą mieć zapewnione miejsce w przedszkolu, do którego wcześniej chodziły

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 07 kwietnia 2016 17:20
MEN: 6-latki muszą mieć zapewnione miejsce w przedszkolu, do którego wcześniej chodziły Rzecznik Praw Obywatelskich podkreślił, że dzieci sześcioletnie zostały pozbawione przez część gmin możliwości kontynuowania nauki w przedszkolu (fot.pixabay)

• Jest odpowiedź resortu edukacji na interwencję Rzecznika Praw Obywatelskich.
• Sześciolatki mają mieć zapewnione miejsce w przedszkolu, do którego wcześniej chodziły.
• W przeciwnym razie placówka naruszy przepisy prawa oświatowego.

Dyrektorzy przedszkoli nie mogą nie przyjmować dzieci do „zerówek” – tak minister edukacji opowiedziała na wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich, który wcześniej zasygnalizował w swym wystąpieniu do resortu zgłaszane przez rodziców skargi.

Zwracali oni uwagę, że po cofnięciu obowiązku szkolnego dla sześciolatków ich dzieci muszą i tak chodzić do „zerówek” w szkołach, gdyż na terenie ich gmin w przedszkolach oddziały „zerówkowe” po prostu nie są organizowane.

Dlatego też w wystąpieniu generalnym do ministra edukacji narodowej 14 marca 2016 r. Rzecznik Praw Obywatelskich podkreślił, że dzieci sześcioletnie, które w roku szkolnym 2016/2017 będą odbywały roczne przygotowanie przedszkolne, zostały pozbawione przez część gmin możliwości kontynuowania nauki w przedszkolu.

Czytaj całość na portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA